Acai Berry prášek i tablety - Diskuze a vaše zkušenosti

Acai Berry je pojmenování známých bobulí, které se staly jedním z nejdůležitějších exportních artiklů Brazílie. Tyto plody, nazývané pro množství léčivých účinků i super ovocem.

Superovoce Acai berry - plody a prášek

Rostou na acai palmě, která se vyskytuje v bažinách a močálech Střední a Jižní Ameriky, od Brazílie až po Peru.

Acai Berry v prášku, tabletách či kapslích

Acai berry - Superovoce bohaté na živiny

Léčivé účinky tohoto ovoce znali obyvatelé Jižní Ameriky už před stovkami let. Díky vysokému množství antioxidantů, vitamínů B1, B2, B3, C, E, dalších prvků jako vápník, draslík, fosfor, selen, aminokyselin a omega-3 a omega-6 esenciálních mastných kyselin je využití acai berry opravdu široké.

Acai berry a hubnutí?

Bobule Acai berry pomáhají tlumit chuť k jídlu a mají stimulační účinek na metabolismus, čili jsou nápomocné při hubnutí. Přestože se díky Superovoce metabolismus zrychluje, bez změny jídelníčku a dostatečné pohybové aktivity se k vytouženému tělu tak brzy nedopracujete. Acai berry je k tělu šetrné a zároveň prospěšné, vzhledem k obsahu vitamínů a minerálů.

Acai berry podporuje metabolismus organismu

Pomoc proti vráskám

Díky vysokému obsahu antioxidantů, které jsou prospěšné pro zdraví kůže a podporují obnovování pleti, je ovoce Acai berry součástí různých kosmetických přípravků. Antioxidanty zpomalují stárnutí buněk a mají vyhlazovací účinky na kůži. Jde o přírodní způsob, jak zjemnit vrásky.

Zlepšuje zrak i nervový systém

Bobule Aca berry obsahují antokyany, ve vodě rozpustné barviva, které dávají barvu ovocným plodem. Mají blahodárné účinky na lidský organismus. Jsou známé například tím, že podporují hojení ran a zlepšují stav poškozené tkáně, příznivě ovlivňují zrak, srdce a cévy a celkově na nervový systém. Podporují také funkci mozku.

Další příznivé účinky na zdraví

  • Díky vysokému množství antioxidantů pomáhá zlepšovat kondici vašeho srdce a cév,
  • detoxikuje oblast střev a tlustého střeva,
  • upravuje hladinu cholesterolu a kontroluje tlak krve,
  • napomáhá při trávení, působí jako přirozený spalovač tuků,
  • působí jako prevence proti rakovině žaludku a tlustého střeva,
  • má blahodárný vliv na psychické zdraví, dodává množství energie,
  • zvyšuje sexuální aktivitu.

Prášek, či tobolky?

Acai berry je dostupné ve více formách (sušené plody, prášek, pyré či tobolky), je jen na vás, které z nich dáváte přednost. Nelze říci, která forma je nejlepší, protože každému vyhovuje něco jiného. Při výběru si však třeba dávat pozor na množství účinných látek ve vybraném produktu.

Acai berry ve formě prášku

Každá z daných forem má své výhody. Prášek se dá použít do smoothie či koktejlů, lze smíchat s vodou a džusem či nasypat do jogurtu. Sušené plody lze použít například při přípravě snídaně do ovesné kaše či domácího müsli, případně jejich jíst jako klasické sušené ovoce. Pyré lze také použít do nápojů, smíchat ho s jogurtem či müsli. Výhodou kapslí je jejich snadné užívání.

Dávkování

Superovoce obsahuje ovocný cukr (fruktóza), který se v případě, že ho přijmete ve větším množství, ukládá, stejně jako klasický cukr, do tukových zásob. Neměli byste proto překročit stanovené denní dávkování, což značí max. 2 000 mg za den.

Jedna čajová lžička prášku je přibližně 500 - 600 mg. Dopřát si tak můžete 3 lžičky, které si můžete rozdělit do jogurtu či smoothie. Při kapslích je optimální dávkování 3 kps denně 30 min. před jídlem. Je třeba je zapít dostatečným množstvím vody.

Jelikož jde o doplňky stravy, nedoporučuje se užívat jejich déle než 4 - 6 týdnů. Po tomto stanoveném čase si třeba dát alespoň týdenní přestávku.

Může se Acai berry užívat v těhotenství?

Navzdory mnohým pozitivním účinkem Acai berry není vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Nedoporučuje se ho podávat ani malým dětem. Pokud jste se rozhodli pro koupi produktu Acai berry, doporučujeme ho nakupovat u certifikovaných prodejců. Předejdete tak podvodům a neúspěchem při jeho užívání.

Acai Berry v prášku, tabletách či kapslíchPublikováno dne: 24.04.2019
Hodnocení článku:
(93%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Kvetoucí čaj v dárkovém balení + video Kvetoucí čaj v dárkovém balení + video

Originální a krásný. I těmito slovy by se dal charakterizovat kvetoucí čaj známý milovníkům tohoto lahodného nápoje. V našem článku si o něm řekneme více.

Recenze Dorithricinu: Lokální antibiotikum na hrdlo i pro děti od 2 let Recenze Dorithricinu: Lokální antibiotikum na hrdlo i pro děti od 2 let

Jeden z nejosvědčenějších produktů na našem trhu obsahuje 3 účinné látky, které účinně léčí bakteriální záněty hrdla i hrtanu. V našem článku se o Dorithricine dozvíte vše podstatné.

Co to je Ghee máslo - výhody, využití, účinky a cena Co to je Ghee máslo - výhody, využití, účinky a cena

Možná jste již slyšeli o potravině zvané propuštěné, resp. propuštěny máslo. Nazývá se také ghee máslo a jde o upravenou verzi běžného másla z kravského mléka. Poradíme vám, jak si...