Chlorella – zkušenosti, dávkování a nežádoucí účinky

Chlorella, spolu se zeleným ječmenem, patří k zeleným rostlinám s vynikajícími účinky na náš organismus. Díky její konzumaci dochází k detoxikaci a odkyselení organismu.

Užívání chlorelly v prášku nebo tabletách

Užívání zelených rostlin s chlorofylem nezpůsobuje nežádoucí účinky a našemu tělu dodává živiny v takové podobě, v jaké se přirozeně nacházejí v přírodě. Přečtěte si náš článek o zdravotních benefitech, které vám přinese užívání této superpotraviny.

Nejoblíbenější chlorellové tablety

Chlorella vulgaris nebo Chlorella pyrenoidossa?

Přestože většina uživatelů neřeší to, zda konzumuje první nebo druhý druh, najdou se mezi námi i tací, které zajímá, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma druhy.

Ať si už vyberete kteroukoliv, obě vám dodají množství potřebných živin. Zatímco Chlorella vulgaris je díky tenčí buněčné stěně organismem snadněji stravitelná, Chlorella pyrenoidossa obsahuje větší množství antioxidantů a je vhodnější na detoxikaci. Rozdíl je také v poměru bílkoviny-sacharidy-tuky a ve způsobu pěstování – vulgaris se pěstuje v kontrolovaných podmínkách uzavřených nádrží, pyrenoidossa zas uměle – v tropických až subtropických podmínkách, případně v jezerech s výraznou mineralizací.

Obě však spojují účinky chlorelly, jejich pozitivní vliv na zdraví, či fakt, že tělu dodají všechny potřebné živiny.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie chlorella

Složení a účinky chlorelly

Název chlorella znamená v překladu zelený a malý, což potvrzuje i smaragdově barva této známé jednobuněčné sladkovodní řasy. I přesto, že jde o vzrůstem malý organismus, obsahuje tato řasa širokou škálu biologicky významných složek.

Kromě nejdůležitějších vitamínů a minerálů v ní najdeme i velké množství chlorofylu, který se v lékařství používá pro své protizánětlivé účinky. Velmi významnou složkou je i růstový faktor chlorelly CGF (Chlorella Growth Factor), který působí tzv. prebioticky – dbá na to, aby bylo prostředí, ve kterém existují biotika, biologicky bezchybné. Jeho efekt na organismus je nesmírný – má omlazující účinky, posiluje organismus a urychluje tvorbu živé střevní a vaginální mikroflóry.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 14.04.2019
Hodnocení článku:
(92%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Blendea SuperGreens recenze a zkušenosti se superpotravinou v prášku Blendea SuperGreens recenze a zkušenosti se superpotravinou v prášku

Zdravé stravování, detoxikace, posilování imunity - jestli jsou vám tyto věci blízké, určitě jste už slyšeli o superpotravinách. Přípravek SuperGreens obsahuje až 4 superpotraviny....

Zelený ječmen výborný na hubnutí a detoxikaci Zelený ječmen výborný na hubnutí a detoxikaci

Jde o vitamino-minerální bombu, obsahující i velké množství bílkovin, aminokyselin a rostlinných enzymů, které člověk potřebuje přijímat na každodenní bázi. Zelený ječmen pomůže i vám!

Prodetox – účinná detoxikace organismu! Prodetox – účinná detoxikace organismu!

I lidské tělo vyžaduje pravidelnou údržbu a péči – vnitřní očistu. Na trhu je jich opravdu hodně, ne všechny jsou však osvědčené. Přinášíme vám recenzi produktu Prodetox, který nás...