Recenze Dolgit krému a gelu proti bolesti s ibuprofenem

Dolgit, "ten zlatý krém z lékárny", zná několik z nás. Jde o lék, který je určen ke krátkodobé lokální léčbě bolestí pohybového systému, které občas potrápí nejen seniory, ale i sportovce a mladých. Výrony, otoky, bolesti páteře a křížů léčí rychle a velmi efektivně.

Dolgit krém 100 g

Jaké jsou kompletní účinky krému a gelu Dolgitu? Jaké účinné látky obsahuje? V jakých variantách se vyrábí a kolik stojí? Kde se dá koupit Dolgit nejlevnější? A hlavně – jaké jsou recenze a zkušenosti s používáním Dolgitu? V našem článku se o tomto výrobku dozvíte vše podstatné!

5 alternativ krému a gelu Dolgit

Účinky Dolgitu – na revma i zranění

Krém nebo gel je jako stvořený pro ty, co trápí revmatické i nerevmatických bolesti pohybového aparátu. Jeho výhodou je to, že se rychle vstřebává a působí přímo v postižené tkáni, kde tlumí záněty a zároveň i bolesti. Osvědčil se při léčbě nepříjemných následků zranění, ale i při ostatních onemocněních. Použití krému Dolgov univerzální, o čemž vás přesvědčí jeho kompletní účinky:

 • zmírnění otoků,
 • zlepšení hybnosti končetin (už do půl hodiny),
 • léčba výronů, vykloubení, zhmoždění a natažení svalů,
 • léčba akutních i chronických zánětů,
 • pomáhají zmírnit zánětlivé revmatické onemocnění kloubů,
 • zmírňuje záněty měkkých tkání, které přiléhají ke kloubům,
 • léčí záněty šlach, šlachových pochev, vazů a kloubních pouzder,
 • pomáhá při různých onemocněních páteře,
 • uvolňuje ztuhlost ramen,
 • zmírňuje bolesti svalů,
 • pomáhá při akutní nebo chronické bolesti křížů (lumbargo / lidově hexenšús),
 • pomáhá zmírňovat bolesti při revmatismu, artróze,
 • účinný i při léčbě zánětů žil.

Aplikace krému Dolgit na bolavé klouby

Pro koho je vhodný? Dolgit a těhotné a kojící ženy

Krém a gel je obecně určen dospělým a dětem od 14 let. V prvních 2 trimestrů těhotenství lze používat pouze s povolením od lékaře.

Dolgov krém určitě nepoužívejte v posledním trimestru těhotenství, protože by mohl zkomplikovat průběh porodu. Pokud kojíte, pak ho nenanášejte ve velkém množství, dlouhodobě a na velké plochy těla.

Účinnost a efektivitu krému lze podpořit používáním okluzivního obvazu.

Cena Dolgitu závisí na velikosti balení

Dolgit se vyrábí ve formě účinného krému a gelu. 50 g gelu koupíte za přibližně 80 – 100 Kč.

Krém se vyrábí ve 3 velikostech:

 • 50 g
 • 100 g
 • 150 g

Cena nejmenšího balení je cca 70 – 90 Kč, největší koupíte za přibližně 200 Kč.

5 alternativ krému a gelu Dolgit

Složení Dolgit krému a jeho účinné složky

Krém řadíme do skupiny antirevmatik a nesteroidních antiflogistik (nesteroidních protizánětlivých látek). Hlavní účinná složka Dolgitu je ibuprofen.

Ibuprofen byl objeven v 50. letech 20. století. Celosvětově oblíbené léčivo se používá k léčbě mírných a středních bolestí kloubů, svalů, zubů, hlavy. Osvědčil se i při tlumení menstruačních a revmatických bolestí. A to zejména díky jeho schopnosti zmírňovat bolest a zároveň i zánět. Upozorňujeme, že toto léčivo snižuje účinnost léků, které tlumí srážlivost krve a také může negativně ovlivňovat účinek léků na vysoký tlak!

Pomocné látky: triglyceridy mastných kyselin s C6 - C12, glycerolmonostearát, stearát 30, stearát 100, propylenglykol, sodná sůl methylparabenu, xanthanová guma, silice z levandule a květů citroníku pomerančového hořkého, voda.

Aplikace a dávkování krému Dolgit

Krém se aplikuje na postižené místo dle potřeby (obvykle postačí 4 až 10 cm proužek, který obsahuje 80 až 200 mg ibuprofenu), maximálně však 3-4x denně. Při používání Dolgitu dbejte na časový rozestup mezi jednotlivým natíráním a to min. 3 hodiny.

Pokud užíváte Aspirin, Diklofenak, Naproxen nebo Meloxikam, pak se o používání Dolgitu poraďte s lékařem nebo lékárníkem!

Jak dlouho se má Dolgit používat?

 • Pokud jste si Dolgov koupili bez předchozího doporučení lékaře, pak ho používejte krátkodobě – ​​maximálně 14 dní,
 • pokud vám ho doporučil lékař jako součást léčby, pak dávkování a délku léčby upraví váš doktor,
 • při revmatických onemocněních se krém používá 2 až 3 týdny,
 • v případě léčby zranění po nehodě postačí 2 týdny.

Aplikace gelu Dolgit na kotník

Nežádoucí účinky Dolgitu

Gel a krém Dolgit většinou nezpůsobuje žádné výraznější vedlejší účinky.

Ojediněle se může projevit zarudnutí nebo zduření kůže, pocity pálení, svědění či jemné vyrážky. Tyto vedlejší účinky nejčastěji vznikají při přecitlivělosti na některou složku výrobku. Velmi výjimečně může dojít k rozvoji této přecitlivělosti, která se projeví jako dušnost, způsobená zúžením průdušek.

V případě výskytu zmíněných symptomů přestaňte Dolgov používat a obraťte se na svého lékaře.

Recenze a zkušenosti s Dolgitom

Na internetu najdeme množství pozitivních recenzí výrobku. Lidé chválí dobrou cenu i rychlý účinek (od 10 min. do 1 hodiny). Dolgov podle recenzí opravdu pomáhá při zmírňování bolestí křížů, páteře, kolen, kloubů.

Zkušenosti a recenze Dolgit krému na Heurece

V případě zájmu si nezapomeňte přečíst příbalový leták Dolgitu.Publikováno dne: 17.04.2019
Hodnocení článku:
(92.8%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Barnys Triple Blend Extra silný - recenze na doplněk výživy na klouby Barnys Triple Blend Extra silný - recenze na doplněk výživy na klouby

Přestože se u každého jedince se problémy s pohybovým aparátem projevují jinak, tematika výživových doplňků má v tomto směru pevné místo. Jsou účinky Barny's Triple Blín Extra silný...

Apotex Colafit recenze – čistý kolagen na výživu kloubů i pleti. Vhodný i pro děti! Apotex Colafit recenze – čistý kolagen na výživu kloubů i pleti. Vhodný i pro děti!

Kde se dá sehnat nejlevnější Colafit? Jaké je jeho dávkování a jaké jsou reálné recenze pacientů, kteří ho už vyzkoušeli? Vše podstatné se dozvíte v našem článku o tomto oblíbeném...

Zvýšená kyselina močová v krvi a kloubech – příznaky a léčba Zvýšená kyselina močová v krvi a kloubech – příznaky a léčba

Jaké jsou příčiny zvýšené kyseliny močové? Jaká je léčba a prevence? Které tabletky a bylinné čaje pomohou? V našem dnešním článku si na toto téma řekneme vše podstatné.