Ekologická domácnost pro vaše zdraví a bezpečí

Pohled na domácnost se poslední léta postupně mění. Lidé si stále více a více začínají uvědomovat, že chemické čisticí prostředky nejsou pro ně nejlepší. Ano, chemie dokáže zabít všechny zlé bakterie, které jsou potenciálně nebezpečné pro naše zdraví.

Probiotické přípravky pro domácnost

Takové likvidační přípravky však nejsou selektivní. Jednoduše zabijí všechno živé. Zde je třeba si uvědomit, že bakterie jsou přirozenou součástí životního prostředí a dokonce i člověka samostatného. Nadměrná čistota, zabíjení všech bakterií a život ve sterilním prostředí, způsobuje různé civilizační choroby jako například alergie. Děti potřebují kontakt s alergeny, aby si vybudovali přiměřenou imunitu.

Nebezpečných bakterií je třeba se zbavit, avšak ne za cenu vytvoření sterilního prostředí. Tradiční chemické čisticí prostředky představují hrozbu i z jiného pohledu. Takové přípravky velmi často zanechávají po sobě různé rezidua, tedy zbytky přípravků nebo jejich chemické modifikace. Chemickými přípravky se do životního prostředí dostávají látky, které nejsou ideální z pohledu zdraví člověka. Nemusí být přímo škodlivé, určitě však člověku neprospívají.

Živé bakterie pro domácnost

Probiotické přípravky z probiotických mikroorganismů - co je to?

Probiotické kultury mikroorganismů se nevyužívají pouze na marketing jogurtů. Využití dobrých bakterií je daleko širší. Probiotika v podobě fermentovaných mléčných výrobků ovlivňují složení střevní mikroflóry a mikrofauny. Princip je jednoduchý. Když se chceme zbavit nechtěných a škodlivých bakterií, pošleme k nim další bakterie, které změní okolní prostředí natolik, že špatné bakterie v něm nepřežijí.

Velmi podobně to funguje i v případě ekologických čisticích prostředků. Kuchyň je prostor, ve kterém žijí různé bakterie. Některé jsou dobré, některé nám škodí. Probiotické čisticí prostředky odstraní tyto nežádoucí bakterie, aniž došlo k likvidaci všeho živého na všech površích.

Co je to ekologická domácnost?

Ekologie studuje a využívá vztahy mezi organismy. Poznatky této vědy se konečně začínají využívat i při běžných věcech, jako je péče o domácnost. Ekologové už dávno zpozorovali, že některé organismy nedokáží přežít za přítomnosti jiných. Každý organismus potřebuje určité podmínky, aby rostl, rozmnožoval se a přežil.

Čištění oken ekologickým prostředkem

Pokud je dokážeme změnit, tak se zbavíme nežádoucího organizmu. A úplně selektivně a hlavně neškodně. Probiotické čistící prostředky jsou zdravotně absolutně neškodné a bezpečné. Vám a vašim dětem se při kontaktu s nimi nemůže nic stát. Probiotika pro čištění jsou rovněž ideální pro životní prostředí. Neobsahují žádné toxické chemické látky, které by mohly narušit běžné přírodní procesy.

Ekologická domácnost je budoucnost. Čím větší poznatky bude mít lidstvo z ekologie, tím lépe bude schopné bojovat s nebezpečnými látkami a organismy ve svém okolí.

Řešení odpadů pomoc probiotických kultur

Dobré bakterie dokáží pomoci i s odpadem. Základem každé čistírny odpadních vod jsou bakterie, které rozkládají organický odpad. Nyní můžete využít sílu těchto bakterií i doma. Probiotické přípravky se využívají k čištění ucpaných sifonů, na regulaci žump, septiků, řešení problémů se zápachomči udržování čistoty v domácnosti.

Živé bakterie pro domácnostPublikováno dne: 14.04.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Čaj - 4 základní druhy a historie jeho pití Čaj - 4 základní druhy a historie jeho pití

Jeho celosvětová obliba nemá konkurence a proto se čaj stal, hned po vodě, druhým nejoblíbenějším nápojem. Přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte několik zajímavostí.

Přírodní léčba. Proč se léčit přírodním způsobem léčby? Přírodní léčba. Proč se léčit přírodním způsobem léčby?

Základem přírodní medicíny je starat se o celého člověka, nejen na vyléčení současných obtíží a příznaků. Klade důraz na spojení fyzické i psychické stránky člověka.

Maca prášek - zkušenosti s afrodiziakom Maca prášek - zkušenosti s afrodiziakom

Maca, v odborných kruzích též známá pod označením Lepidium Meyenii, je často označovaná jako Peruánská Viagra. Toto označení si vysloužila díky svým výrazně pozitivním účinkům na mužskou...