Espumisan i pro novorozence. Účinky, dávkování, zkušenosti, recenze

Espumisan je osvědčený lék od německé společnosti Berlin-Chemie, který se užívá při léčbě žaludečně-střevních potíží. Z hlediska účinků se řadí mezi léky proti nadýmání a plynatosti. Obsahuje totiž účinnou látku, která snižuje produkci střevních plynů a proto pomáhá zmírňovat potíže spojené s nadýmáním.

Espumisan na nafouknuté břicho

Přípravek pomáhá i při nepříjemných kolikách, které častokrát postihnou novorozenců. Proto po něm občas sáhnou i čerstvé maminky. Jaké účinné látky obsahuje? Jaká je cena Espumisanu, kde se dá koupit, v jakých formách se vyrábí a jak se užívá? Je vhodný pro kojící a těhotné ženy? Vše podstatné o tomto přípravku se dozvíte u nás!

Různé druhy Espumisanu pro děti i dospělé

Účinky Espumisanu

Espumisan se používá k odstranění více obtíží zažívacího traktu. Běžně se však užívá i před diagnostickými vyšetřeními oblasti břicha (sonografie, RTG vyšetření, gastroskopie).

 • Léčí plynatost a nadýmání,
 • zmírňuje pocit plnosti,
 • snižuje pocity napětí v břiše,
 • snižuje pěnění ve střevech (při intoxikací saponáty),
 • odstraňuje příznaky poruch zažívacího traktu oblasti – říhání, plynatost, předčasné pocity najedení,
 • odstraňuje nafouknuté břicho.

Účinná látka a složení

Hlavní složkou přípravku je léčivo simetikon, které snižuje povrchové napětí a rozkládá plynové bubliny v potravě, ale i ve sliznici trávicího traktu. Uvolněné plyny se tak snadněji vstřebají a uvolní díky přirozenému pohybu střev. Různé formy přípravku obsahují další složky. Informaci o kompletním složení jednotlivých forem léku Espumisan naleznete v příbalovém letáku nebo v online lékárně.

Espumisan měkké tobolky

Pro koho je vhodný?

Espumisan v těhotenství

Je Espumisan vhodný pro těhotné ženy? V příbalovém letáku kapslí se dočteme, že výrobce nemá k dispozici klinické údaje o použití přípravku u těhotných žen. Zároveň však dodává, že účinná látka simetikon se nevstřebává ze zažívacího traktu do těla, proto se neočekává, že by lék mohl vyvolat nežádoucí účinky u těhotných.

Užívání Espumisanu v těhotenství a při kojení je proto vždy vhodné konzultovat se svým lékařem nebo lékárníkem i přesto, že příbalové letáky některých forem léku jeho užívání nevylučují.

Espumisan kapky, kapsle i granulát

Přípravek se aktuálně prodává v třech formách. Malé žluté tobolky jsou vůbec první verzí, v jaké se lék začal distribuovat. Kapky jsou vhodné pro děti a lidi, kteří mají problém s polykáním tabletek. Výhodou granulátu je jeho snadné užívání.

Dávkování Espumisanu

Dávkování přípravku záleží od formy, kterou pacient užívá, ale zároveň i na věku. Množství a intenzita podávání léku se liší i vzhledem k účelu užívání. Jiné dávkování je v případě odstraňování nadměrné plynatosti, jiné v případě přípravy na vyšetření břicha.

Dávkování Espumisan

Před podáváním léku je nutné zjistit si jak dávkovat Espumisan miminku, jak dětem a jako dospělým. Zdrojem podrobných informací je vždy příbalový leták, který se distribuuje v každém balení léku.

Užívání léku

Odpověď na otázku kdy dávat Espumisan je velmi jednoduchá – lze jej totiž užívat před nebo po jídle, v případě potřeby i před spaním. Espumisan není škodlivý nebo návykový ani při dlouhodobém užívání.

 • Espumisan lze užívat dlouhodobě,
 • nejsou známy žádné interakce s ostatními léčivy,
 • užívání neovlivňuje schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Pokud se gastrointestinální problémy vyskytují dlouhodobě, zvažte návštěvu odborníka.

Lék neužívejte v případě alergie na simetikon či některou ze složek, které obsahuje.

Cena Espumisanu je různá

Přípravek si lze koupit v kamenné nebo online lékárně. Cena jednotlivých forem přípravku je přibližně:

 • 90 Kč za 50 ks / 170 Kč za 100 ks kapslí
 • 70 Kč za granulát
 • 140 Kč za kapky

Espumisan ve formě kapslí, kapek i granulátu je dostupný v online lékárně Dr. Max.

Nežádoucí účinky Espumisan

V příbalových letácích jednotlivých forem léku najdeme informaci o tom, že dosud nebyly pozorovány jakékoliv vedlejší účinky přípravku Espumisan. Důvodem je i fakt, že účinná látka simetikon se nevstřebává. Během přechodu střevem se nemění jeho chemické ani biologické vlastnosti, proto se lék ve většině případů snáší velmi dobře. Nežádoucí účinky se samozřejmě mohou vyskytnout v případě alergie na některou ze složek.

Recenze a zkušenosti s užíváním

Jaké jsou reálné zkušenosti s užíváním Espumisanu pro děti? To se dá velmi jednoduše zjistit na Heurece. Z pozitivních recenzí vyplývá, že tento lék dětičkám opravdu pomáhá.

Recenze a zkušenosti s užíváním Espumisanu pro děti

Pozitivní jsou i reakce na tobolky pro dospělé.

Zkušenosti s Espumisan na Heurece

Různé druhy Espumisanu pro děti i dospěléPublikováno dne: 26.05.2019
Hodnocení článku:
(95%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba

Trápí vás průjem, zvracení nebo zvýšená teplota či dokonce zimnice? To vše jsou příznaky střevní chřipky. Připravili jsme si pro vás komplexní informace o střevních virózách.

Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti

Psyllium obsahuje vysoký podíl vlákniny. Právě díky ní je ideálním adeptem na správné fungování organismu. V našem článku si o něm řekneme vše podstatné.

Tabletky a léky na trávení a podrážděný žaludek jsou i bez předpisu Tabletky a léky na trávení a podrážděný žaludek jsou i bez předpisu

Problémy s trávením jednou za čas postihují téměř každého z nás. V našem článku se dozvíte, kdy sáhnout po běžných lécích na trávení a kdy je nutné navštívit lékaře.