Jak se zbavit vrásek na čele, pod očima a kolem úst? Pomůže žehlička na vrásky?

Přirozeným znakem stárnutí jsou vrásky. Jde však o čistě individuální záležitost, zda u ženského nebo mužského pohlaví. Zvláštnost vnímání vrásek zde platí několikanásobně, protože některým ženám překážejí i mimické vrásky, zatímco jiné považují za přirozené i ty hluboké.

Výrazným příčinným faktorem je sice věk, ale nepředstavuje jediný důvod vzniku. U mužů obvykle nejsou vrásky považovány za chybičky krásy, ale stále více se setkáváme s tím, že vyhlazenou pleť touží mít i oni. Zjemnit či zcela eliminovat, způsobů je několik. Ne vždy jsou potřeba invazivní metody. Požadované výsledky lze dosáhnout i bez použití jehel.

Bohatou nabídku přírodní kosmetiky proti vráskám najdete v eshopu prozdravi.cz!

Vrásky na tváři a příčiny jejich vzniku

  • Vznik vrásek souvisí zejména se ztrátou kolagenu, což má za následek snížení elasticity pokožky. Její pružnost a pevnost se vytrácí, jak jsme již naznačili, zejména se zvyšujícím věkem. Schopnost regenerace buněk je stále nižší, čímž dochází k vrásnění.
  • Vznik vrásek má také mechanický původ, a to kvůli opakované mimice na tváři. Pohyby svalů při zamračení nebo smíchu se nejčastěji projeví pod očima, mezi obočím nebo v okolí úst.
  • Sekundárními příčinami zvýšeného množství vrásek jsou také nadměrné vystavování se slunečnímu záření, genetické predispozice, stres, nedostatek spánku, alkohol, kouření či drastické diety.

Jak na vrásky?

Vhodné kosmetické přípravky odpovídající typu pleti by měly být samozřejmostí. Nejsou však jediným dostupným řešením. Pokud vynecháme omlazování pomocí laserové metody, radiofrekvence, mezoterapie či zásahu plastického chirurga, základem vypnuté kůže je dodržování pitného režimu (ideálně dva a půl litru vody denně), dostatek spánku, vitamínu E, A, C, selenu a zinku.

Hydratovaná pokožka je alfou omegou zdravé pleti. Masáž obličeje (alespoň desetiminutová) také přispěje k redukci vrásek. Pokud jí dopřejete dostatek času v pravidelných intervalech, zlepší se vám proudění lymfy, barva pokožky a její pevnost. Použít můžete kosmetiku z lékárny, ale také babské recepty, jako například masáž teplým olivovým nebo šípkovým olejem.

Z recenzí výrobku:

Recenze a zkušenosti se Saloos hyaluronové sérum

Obličejová gymnastika na eliminaci vrásek

Cvičení na vrásky? Výborným a účinným způsobem vyhlazení vrásek je obličejová gymnastika. I když mnozí tuto metodu stále zavrhují, je nepochybné, že "speciální grimasy" a jejich pravidelné provádění vrásky redukují, a to na čele, v okolí očí i nosolabiálnych oblastí.

Jak vyhladit vrásky? Komplexním řešením jsou krémy

I vy jste už přemýšleli nad aplikací botulotoxinu? Ano, při vráskách jde o poměrně časté odstraňování touto formou. Nicméně, přináší i negativní účinky, jako například ztráta mimiky či umělý až nepřirozený vzhled. Zároveň jde o krátkodobé řešení, protože látka působí jen několik měsíců.

Proces stárnutí sice nezastaví žádná metoda, ale může ho zpomalit. Pokud používáním kosmetiky zaručíte pleti hydrataci, odmění se vám zdravě vypadajícím působivým vizuálem. Za zmínku nepochybně stojí přípravky s obsahem retinolu, který vyplňuje jemné rýhy vrásek a rozjasňuje pleť, či krémy bohaté na přítomnost koenzymu Q10 a peptidů mědi. Nesmíme zapomínat ani na masky s aloe vera nebo kyselinou hyaluronovou.

Ověřené krémy proti vráskám

Zbavit se vrásek pomocí žehličky? Zkuste domácí facelifting

V současnosti se na vyhlazení používá také speciální žehlička, která využívá mikroprúdovú technologii, mnohými označovanou za účinnější oproti její galvanické konkurentky. Ta totiž nabízí v jednom modelu i tento druh ošetřování pleti a právě jejich kombinace je odrazem viditelně lepších výsledků. Pleť nejen napne, ale postará se io její detoxikaci.

Stačí přitom několikaminutové masírování párkrát do týdne. Jednoduše nanesete krém na pokožku a masírujete podle pokynů výrobce. Díky žehličce na plet nestimulujete jen tvorbu kolagenu, ale dosáhnete i lepší vstřebání kosmetiky na vrásky.

Jak se zbavit vrásek na obličeji – na čele, pod očima i okolo úst

Účinek neslibují jen drahé protivráskové krémy a oleje. Omlazující masku si můžete připravit i z domácích surovin:

  • Čajovou lžičku kukuřičného škrobu nechte rozpustit ve sklenici naplněném vodou do poloviny.
  • Pak přilijte sto mililitrů vroucí vody a zahřívejte pouze na slabém ohni, dokud se nevytvoří hustá směs.
  • Když vychladne, přimíchejte pět lžiček čerstvé mrkvové šťávy a lžičku zakysané smetany.

Na tváři ji nechte působit přibližně půl hodinu. Po umytí teplou vodou použijte hydratační krém a masku si dopřejte i následující dva dny.

Avokádová maska na pleť

Dalším adeptem na eliminování vrásek, zejména na čele, je maska ​​z avokáda, s přidáním pár kapek citronu. Vyžaduje se jí pravidelné opakování během několika dní, po dobu dvaceti minut. Totožné trvání má maska ​​pod oči, tentokrát z tvarohu. Smíchejte ho ve stejném poměru s rostlinným olejem, krémem a medem, dokud nevznikne pasta.


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenostiSudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenosti

Trápí vás nebo vaše dítě podrážděná pokožka? Citlivá a zarudlá pokožka je nepříjemný problém, který má však jednoduché řešení. Představíme vám krém pro každodenní ochranu pokožky...

Pásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčbaPásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčba

Pásový opar je virové onemocnění, které často nepříjemně překvapí lidi, kteří již prodělali plané neštovice. Prozradíme vám, jaké jsou jeho symptomy, jaké způsoby domácí léčby pomáhají a...

Coupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenostiCoupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenosti

Máte přecitlivělou pokožku? Předcházet zarudnutí vám pomůže Coupeliac gel či Coupeliac krém. Poradíme vám, s čím vám pomůže, jak jej užívat a prozradíme, jaké s ním mají ostatní...