Jak zvýšit potenci? Vyzkoušejte přírodní afrodiziaka

Mužská potence nepatří mezi běžné témata. Skloňovat začíná až tehdy, když tam dole něco přestane fungovat.

Starý muž

Otázka zvyšování potence zajímala mužů odjakživa, v minulosti se však konzumovaly velmi netradiční suroviny. Víte jaké?

Oblíbené afrodiziaka

Historický a současný význam slova potence

Samotné slovo potence má hned několik významů. Slovník cizích slov ho definuje jako "moc, výkonnost, sílu, schopnost a schopnost plození nebo pohlavního styku".

Pojem potence se ještě nedávno chápal v úplně jiném smyslu – spojoval se zejména se schopností plodit potomky a množstvím narozených dětí. V dnešní době, kdy se běžná rodina spokojí s jedním či dvěma dětmi, se význam slova potence vnímá obecněji – je to schopnost dosahovat erekci a uspokojit každou ženu.

Impotence není problémem (pouze) zralé generace

Když se řekne impotentní muž, většina s nás si představí staršího pána, který, pokud chce intimní fungovat "jako zamlada", musí užívat Viagru. Problémy s potencí musíme chápat v širších souvislostech.

Z medicínského hlediska jde o:

  • problémy s erekcí (erektilní dysfunkce),
  • problém s dosažením orgasmu,
  • snížené libido, chuť na milování a nedostatečná vášeň v posteli,
  • problém s ejakulací nebo rychlá ejakulace.

Přírodní afrodiziaka na zvyšování potence

V dnešní době není problém sehnat osvědčený produkt, který vás správně nastartuje. Připravili jsme pro vás přehled nejzajímavějších produktů pro ženy i muže. Vyplatí se do nich zainvestovat a osvěžit svůj intimní život.

Podpora potence před vynalezením Viagry

Problémy s erekcí, neplodnost či předčasná ejakulace trápily mužů v každé době. V období středověku se řešily opravdu osobitě a břemeno léčby na sebe vzala církev. Podle církve byla příčina impotence jasná: způsobovaly ji ženy, které komunikovali s ďáblem a pak se svými ďábelskými očima dívali na muže. Řešením problému bylo masové upalování čarodějnic, jehož výsledkem mělo být zlepšení potence a zvýšení porodnosti. O tom, zda byla taková léčba impotence účinná, neexistují žádné záznamy.

Ženy ve starověkém Římě používali zcela jinou metodu, o níž napsal i římský satirik Petronius. Léčitelka nejdříve vyrobila napodobeninu penisu z kůže, kterou následně namáčela ve směsi pepře, semínek kopřivy a oleje. Kožený penis se pak strčil muži do análu a zbytek směsi se rozetřel na mužské stehna. Součástí "procedury" bylo i omývání genitálií (tekutinou, kterou tvoří řeřicha a šťáva z tzv. God tree). Na závěr se muž musel podrobit "bičování" stébly kopřivy, které se aplikovalo od pupku směrem dolů. Tuto část léčby Petronius nezvládl a utekl, a my proto nevíme prozradit, zda mu pomohla nebo ne.

Léčba impotence egyptskými lékaři

Řekové věřili tomu, že dokonalou potenci bude mít muž tehdy, pokud bude konzumovat dostatek oliv a ječmene (připraveného na páře). Korejci pro tento účel konzumovali jídla, které se vařily z jedovatých hadů, Japonci preferovali mušle, Egypťané česnek a Číňané věřili v pozitivní účinky ženšenu. Recept na pevnou erekci a silnou mužskou potenci nabízí i Kama Sutra – jídlo, uvařené z Moskvu z vrabčích vajec, rýže, dušené cibule a medu.

Francouzský král Jindřich IV. posiloval svou potenci skleničkou koňaku, který byl smíchán s vaječným žloutkem. Pravděpodobně šlo o účinný recept, protože během svého života zplodil 15 dětí. Běžní Francouzi zlepšovaly svou mužskost mořskými plody – nejpopulárnější byly ústřice, krevety, krabí maso a losos. Starověcí Keltové také věřili v sílu alkoholu – namísto koňaku však preferovali tmavé pivo.

Nejluxusnějším zbožím, kterým se zvyšovala potence u bohatých mužů, byl ruský kaviár a šampaňské. V Evropě se pro tento účel popíjel i jablečný cider a v Rusku se kozumovali pečené brambory. Španělé v minulosti věřili, že přírodním receptem na zlepšování potence jsou živočišné proteiny – proto si před svým výkonem dopřáli dostatek šunky z hovězího masa.

Známý psychiatr Zigmund Freud doporučoval houby, žitný chléb a dýňová semínka. Množství z vyjmenovaných ingrediencí se v dnešní době využívá účinné přírodní afrodiziká pro muže i ženy.

Nejextrémnější metody zvyšování potence u mužů

Ačkoliv se poruchy potence i v minulosti nejčastěji léčili přírodními afrodiziaky, občas se našlo i takové řešení, které bylo obzvláště přitažené za vlasy.

Například teorie, která za ozvlášť účinný lék považovala tygří genitálie, na což zareagovali i luxusní restaurace, které svým hostům začaly nabízet polévku, připravenou právě z této málo dostupné suroviny. Jedna porce stála 600 až 700 dolarů, restaurace však svým hostům negarantovala žádné výsledky. Nápad, jehož autor dnes není znám, způsobil masový lov a výrazné snížení populace tygrů.

Hrnce s polévkou

Léčbě poruchy potence samozřejmě neřešila pouze alternativní medicína. V roce 1877 přišel americký chirurg Samuel Gross s teorií, která za příčinu nedostatečné potence u mužů stanovila častou masturbaci, která odčerpává energii z nervů a dokonce způsobuje impotenci. Doktor svým pacientům zakázal masturbovat a předepsal jim léky, které snižovaly libido a mužský apetit. "Nejvážnějším případem" dokonce instaloval speciální dilatátor, který měl zabránit jakýmkoli pokusům o sebeukájení.

Snad nejextrémnější metodou, jejímž autorem je australský léčitel Eugene Steinach, byla transplantace genitálií mladých zvířat. Experiment se však netěšil většímu úspěchu. Steinach proto alternativu, která spočívala ve vyoperováná spermatických kanálků. Není asi překvapením, že se ani tato metoda neuchytila – ba přímo naopak. Jeden z jeho pacientů se později nechal slyšet, že svého doktora chtěl zmlátit do bezvědomí.Publikováno dne: 10.06.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Proerecta – recenze. Kdy nefunguje? Nabízí ho lékárna? Proerecta – recenze. Kdy nefunguje? Nabízí ho lékárna?

Problémy s erekcí má stále více mužů už od mládí. Některé potíže s erekcí se dají vyřešit či zlepšit změnou životního stylu nebo doplňky výživy. Jakou jsou zkušenosti s přípravkem...

eJoy Long: složení, účinky, cena a zkušenosti eJoy Long: složení, účinky, cena a zkušenosti

Máte problémy s předčasnou ejakulací a krátkou erekcí? Potřebujete se sexuální naladit a zvýšit si chuť na sex? Možná jste již slyšeli o přípravcích na zkvalitnění erekce. Jedním z nich...

Nejlepší na erekci jsou Zerex, eJoy a Vimax Nejlepší na erekci jsou Zerex, eJoy a Vimax

Začátkem tohoto roku jsme udělali na naší stránce anketu, ve které jsme se mužů ptali, jestli někdy vyzkoušeli přípravky na podporu erekce. Představujeme vám nejlepší pilulky na erekci.