Kegelovy cviky pro muže - zkušenosti radí, jak cvičit

O Kegelových cvicích již slyšela každá žena. O tom, že zlepšují erekci, mužský výkon a zintenzivní orgasmus se však až tak nemluví. My vám o nich prozradíme úplně všechno!

Cvičení Kegelových cviků pro muže

Cvičení těchto nenáročných cviků pomáhá zpevňovat oslabené svaly pánevního dna. Jde o univerzální metodu, vhodnou pro obě pohlaví. Už pár minut denní "námahy" přináší blahodárné účinky na váš organismus.

Zrození Kegelových cviků

Autorem této světoznámé metody je americký gynekolog, Dr. Arnold Kegel. V roce 1948 publikoval článek o nechirurgické metodě postupného zpevňování svalů pánevního dna, která pomáhá čerstvým maminkám bojovat proti nežádoucímu samovolnému úniku moči, které se často objevuje jako důsledek porodu.

Postupem času se zjistilo, že pravidelné procvičování svalů pubococcygeus (PC svaly) dokáže zvýšit požitek z milováníJejich posilování je stejně důležité jako procvičování ostatních svalů těla. Pokud totiž PC svaly nepoužíváte, tak se postupně smršťují, což způsobuje hned několik zdravotních problémů: zmíněnou inkontinenci, u žen i problém s početím, neschopnost dosáhnout orgasmu, problémy s prostatou, posouvání vnitřních orgánů a pod.

Príncípom Kegelovho cvičenia je pravidelné precvičovanie svalov panvového dna.

Kondici vašich PC svalů si víte ověřit během močení - pokud se vám podaří proud moči zastavit hned po jeho spuštění, pravděpodobně jsou dostatečně flexibilní. Svaly totiž fungují jako svěrač moči. Zapojujete jejich i tehdy, když se snažíte zadržet plyny.

Zdravotní benefity Kegelových cviků pro muže

Svaly pánevního dna mohou být oslabeny z různých důvodů. Někdy jde o důsledek onemocnění, na které se muž léčí (nejčastěji diabetes či hyperaktivní močový měchýř), oslabení se však objevuje i po operací prostaty.

Kegelovy cviky jsou nejjednodušší a nejlevnější metodou léčby erektilní dysfunkce a předčasné ejakulace. Procvičováním svalů pánevního dna nejenže posilujete svaly, které zajišťují erekci. Podporujete i přítok krve do penisu.

V časopise BJU international, předním urologickém žurnálu, vyšla v roce 2005 studia Pelvic floor exercises for erectile dysfunction. Výzkumu se zúčastnili muži ve věku 20 a více let, kteří trpěli příznaky erektilní dysfunkce. Jejich jediným úkolem bylo pravidelně procvičovat svaly pánevního dna.

Výsledek po 6. měsících? 40% mužů díky cvičení zcela eliminovaly své problémy s erekcí a dalším 35,5% se erekce výrazně zlepšila. Zbytek (24,5%) nezaznamenal žádné zlepšení ani zhoršení své erekce.

Kromě toho se tyto cviky na posílení svalů pánevního dna postarají o zdravější prostatu, prevenci předčasné ejakulace a tedy zlepšení výkonu v posteli.

Jak cvičit Kegelovy cviky?

Výhodou cvičení je jeho nenáročnost a také to, že na něj nepotřebujete žádné pomůcky. Jediné, co musíte zvládnout, je střídavě stahovat a uvolňovat pánevní svalstvo. Před cvičením si nezapomeňte vyprázdnit měchýř a dokonale se uvolnit. Během procvičování nestahujte břicho, hýždě, stehna ani boky a dbejte na pravidelné dýchání.

PC sval by měl být stažen 10 - 20 sekund. Pokud se vám to nepodaří nebo pokud vám cvičení není příjemné, tak si stanovte kratší interval (3, 5, 7 sekund) a postupně ho prodlužujte. Fáze uvolnění by měla být stejně dlouhá jako fáze stažení.

Tajemství úspěchu je v pravidelnosti, proto si dejte záležet na tom, abyste sérii cviků (např. 10 x stažení a uvolnění) absolvovali alespoň 3x denně.

Pomoci vám může také video o Kegelových cvicích s praktickými ukázkami, které zodpoví na všechny podstatné otázky.

Kegelovy cvičení je bezbolestné, naprosto bezpečné a časově nenáročné. Zdravotní benefity převyšují úsilí, které na něj musíte vynaložit. Proč je tedy nezkusit?

Rychlé řešení problému s erekcí!

Cviky doktora Kegela jsou účinné, ale časově náročné řešení. Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí svůj problém s erektilní dysfunkcí řešit hned teď, tak si přečtěte naše recenze ověřených produktů ZEREX, Vimax, EREXAN či eJoy. Vyberte si podle vašich preferencí (cena, složení).Publikováno dne: 30.03.2019
Hodnocení článku:
(87.2%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

E-rex24 gel – recenze a zkušenosti s produktem na lepší erekci E-rex24 gel – recenze a zkušenosti s produktem na lepší erekci

Erex24 intimní gel je vysoce kvalitní lubrikant. Obsahuje však aktivní látky, které jsou schopny stimulovat a prokrvovat pohlavní orgány. Výsledkem je kvalitnější a pevnější erekce u muže.

Erekce – kdy vzniká, jaké jsou její druhy a nejčastější problémy Erekce – kdy vzniká, jaké jsou její druhy a nejčastější problémy

Odpověď na otázku "co je erekce?" zná asi každý z nás. Ne každý však ví, jak tento mechanismus funguje a co dělat, pokud se vyskytnou problémy s erekcí. Prozradíme vám to!

Jak zvýšit potenci? Vyzkoušejte přírodní afrodiziaka Jak zvýšit potenci? Vyzkoušejte přírodní afrodiziaka

Otázka zvyšování potence zajímala muže odjakživa, v minulosti se však konzumovaly velmi netradiční suroviny. Jak se řešil tento problém v minulosti a jak dnes? Dozvíte se v našem článku!