Kofeinové tablety proti únavě pomáhají spalovat tuky. Nejlepší jsou od GymBeam

Bez kávy si mnozí z nás neumí představit ráno a už vůbec ne život. Kofein, který se dostává do těla je životabudič, který je známý po celém světě. V našem článku se dočtete něco více o kofeinu a věnovat se budeme i kofeinovým tabletám, které pomáhají nejen sportovcům.

Kofeinové pilulky na hubnutí a sportování

Kofein je látka, která se nachází v přírodě, konkrétně v kávových zrnech, čajových listech, ořeších guarany a jiných přírodních zdrojích. V současnosti se už dá vyrobit i synteticky. Využívá se zejména v potravinářském průmyslu, ale výjimku netvoří ani farmaceutický trh.

Oblíbené kofeinové tablety

Kde všude najdu kofein?

 • V první řadě nám všem napadne káva. Poměr kofeinu se však liší, záleží na kvalitě kávy. Průměrně obsahuje jeden šálek kávy 200 mg kofeinu. Denní dávka by neměla překročit 500 až 600 mg.
 • Černý čaj je v porovnání s kávou o něco slabší a v jednom šálku najdeme zhruba 70 mg kofeinu.
 • Kolové nápoje – pohár nápoje v sobě obnáší asi 50 mg kofeinu. Čokoláda. Toto afrodiziakum obsahuje kofein samozřejmě poměr kofeinu se liší. Závisí na kvalitě čokolády a poměru kakaa v ní. 100 g mléčné čokolády v sobě ukrývá 23 mg kofeinu.
 • Tabletky od bolesti – možná jste to nečekali, ale právě kofein v tabletách s účinnou látkou paracetamol pomáhá utišit bolest hlavy. Tabletka obsahuje 200 mg kofeinu.
 • Výživové doplňky – obsah kofeinu je uveden na obalu nebo v příbalovém letáku.

Účinky kofeinu na organismus

Celosvětově oblíbená látka má na náš organismus hned několik pozitivních účinků. Zde jsou ty nejdůležitější:

 • zlepšuje výdrž,
 • navrací sílu,
 • pomáhá při bolestech hlavy,
 • vyrovnává krevní tlak,
 • zlepšuje koncentraci,
 • zvyšuje aktivitu mozkové činnosti,
 • podporuje tvorbu adrenalinu,
 • pomáhá při hubnutí.

Vedlejší účinky kofeinu

 • Silná návyková látka.
 • Časem si tělo může na kofein zvyknout a tím ztrácí svou účinnost.
 • Lidé s vysokým tlakem by měli být opatrní.

Kofein a hubnutí

Káva pomáhá a podporuje výkon při spalování tuků. Doporučuje se vypít šálek co nejkvalitnější kávy bez mléka a cukru zhruba půl hodinu před výkonem. Kofein pak dočasně zvýší metabolismus, čímž se zvyšuje podíl odbourání tuků během cvičení.

Káva a kofein zvyšují sportovní výkon

Káva zajistí io pomalé uvolňování glykokénových zásob, čímž se prodlouží čas, během kterého jsme schopni podat výkon. Ve zkratce, káva podporuje hubnutí tím, že nastartuje metabolismus a zvyšuje náš čas tělesné kondice. Dávejte si však pozor, protože káva odvodňuje. Nezapomínejte proto na dostatečný přísun tekutin během cvičení. Vyhnete se tak únavě a bolesti hlavy. Také nepijte kávu, pokud se chystáte běhat večer. Samotný běh nabudí organismus a ve spojitosti s kávou by mohly mít velmi špatný dopad na vaše usínání.

Dávkování kofeinových tablet Caffeine od GymBeam

Tabletky obsahují nejvyšší povolenou dávku kofeinu (200 mg). Doporučená denní dávka zahrnuje 1 až 2 kofeinové tablety 60 – 90 minut před výkonem.

Užívání kofeinových tablet před tréninkem

Cena a dostupnost

Pilulky jsou dostupné na internetových stránkách a v obchodech s výživovými doplňky pro sportovce. Cena za 90 tabletové balení se pohybuje kolem 139 korun.

Zkušenosti a recenze

Na diskusních fórech mají lidé velmi dobré zkušenosti s pitím kávy před fyzickým výkonem. Káva rozhodně stimuluje metabolismus, který je pak schopen podat mnohem lepší výkon. Co se týče otázky hubnutí, nemůžete čekat, že při užívání pilulek zhubnete jen tak. Mají pozitivní vliv na hubnutí, ale je nutné spojit jejich užívání s aktivním pohybem. Bez něj to jen tak nejde. Sice nastartují metabolismus, který začne pracovat, ale pokud se tělo nehýbe, nemá co spalovat.

Recenze na Caffeine 90 tbl – GymBeam

Na stránce Gym Beam naleznete recenze od uživatelů. Setkáte se s pozitivními ohlasy na tabletky. Jejich užívání před fyzickou aktivitou funguje. Zabírají už po půl hodiny a výhodou je nejen povzbuzení, ale i spalování tuků. Výhodou je velké balení v přijatelné ceně a dostupnost na internetu. Menší negativa se objevily u uživatelů ve formě podráždění žaludku, ne však u každého. Tento jev se vyskytl ojediněle.

Ze zkušeností s tabletami:

Zkušenosti s GymBeam Caffeine tabletami heureka.cz

Na závěr

Kofein může být velmi dobrý pomocník, ale i špatný pán. Dávejte si pozor, abyste se nestali na kofeinu příliš závislí. V malých množstvích a pro dobrou věc neuškodí. Striehnite si přiměřený denní příjem kofeinu. Co se týče kofeinových tablet, máte na výběr z více značek. Je na vás, kterou z nich si zvolíte.

Tabletky jsou vhodné jako doplněk stravy, který stimuluje a zvyšuje fyzickou aktivitu. Pomáhají navrátit sílu a koncentraci, zároveň spalují tuky a zrychlují metabolismus. Chcete pilulky užívat jen jako prostředek na hubnutí bez fyzické aktivity, nepotěším vás. Bez pohybu to prostě nejde.

Oblíbené kofeinové tabletyPublikováno dne: 19.04.2019
Hodnocení článku:
(92.6%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Konopný protein i na hubnutí. Nejlepší má Kompava nebo GymBeam? Konopný protein i na hubnutí. Nejlepší má Kompava nebo GymBeam?

BIO, vegetariánský a veganský konopný protein je skvělým zdrojem rostlinných bílkovin. Nemluvě o příznivých účincích konopných semínek. O konopném proteinu se v článku dozvíte vše...

Nejlepší předtréninkové stimulanty Nejlepší předtréninkové stimulanty

Předtréninkové doplňky slouží na podporu sportovců při jejich výkonech. Oblíbené jsou zejména u kulturistů, fitness a silových sportovců, kterým pomáhají zvýšit podán výkon, vytrvalost a...

Legální náhrady steroidů – anabolizéry na přírodní bázi bez negativních androgenních účinků Legální náhrady steroidů – anabolizéry na přírodní bázi bez negativních androgenních účinků

Existují i bezpečnější a zdravější cesty k velkým svalům jako steroidy – jednou z nich je např. nahrazení těchto látek tzv. anabolizéry na přírodní bázi.