Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) – přírodní afrodisiakum vhodné pro muže i ženy

Kotvičník zemní nebo Tribulus Terrestris, je rostlina původem z Asie, která má díky svým příznivým účinkem na lidský organismus dlouhou tradici v léčitelství. Využívá se zejména pro její pozitivní vliv na hladinu testosteronu a dokáže vyřešit poměrně širokou škálu problémů.

Kotvičník zemní

Prozradíme vám vše, co o kotvičníku potřebujete vědět – s čím pomáhá, jaké je jeho užívání, děkování či nežádoucí účinky.

Oblíbené přípravky s kotvičníkem zemním

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Kotvičník je jednoletá nenáročná rostlina, která se pěstuje napříč celým světem. Její stonek může dorůstat přibližně do 60 centimetrů a květy mají žluté zbarvení. Jelikož pochází z Asie, tak právě tamní lidé začali objevovat jeho léčivé účinky a nejčastější tato rostlina spojuje s pozitivním vlivem na erekci a potenci. Při správné péči ji vypěstujete i v domácích podmínkách.

Obsah a složení

Kotvičník obsahuje mnoho prospěšných látek a je důležité vědět, které se kde nacházejí, neboť na léčebné procesy se používá celá rostlina od kořenů až po plody a květy. Obecně je bohatý hlavně na sapogeninů (např.: chlórgenin, gitigenín, diosgenin) a alkaloidy (harman a harmin). Také v něm najdete různé minerály, vitamíny nebo pryskyřice.

 • Kořen: Obsahuje fytosteroly a diosgenin a nejčastěji se používá na podporu pohlavních funkcí a vitality těla.
 • Listy a natě: Najdete v nich alkaloidy, flavanoidy, třísloviny a také vitamín C.
 • Plody a semena: Jsou nesmírně bohaté na anabolické steroidy – fytosteroly. Také se zde vyskytují alkaloidy, oleje nebo pryskyřice.
 • Květiny: V květech jsou obsaženy hlavně steriny a steroidy – například i již zmíněný diosgenin.

Účinky kotvičníku zemního

Díky různým studiím a výzkumem dnes víme, že kotvičník je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy, neboť zvyšuje hladinu testosteronu a také estrogenu. To má za následek řadu pozitivních efektů jako například lepší plodnost, erekce nebo zvýšení touhy po sexu – v překladu přírodní afrodiziakum.

 • Umožňuje lepší prokrvení pohlavní soustavy, čímž prospívá ke zlepšení erekce, pohyblivosti spermií a zvýšení libida.
 • Kromě pohlavní soustavy kotvičník zlepšuje i tu močovou. Přispívá ke správnému fungování prostaty, působí močopudně, díky čemuž jsou močové cesty lépe pročištěné.
 • Zlepšuje trávení a snižuje hodnotu cholesterolu v krvi. V tomto směru je vhodný prakticky pro všechny věkové kategorie, které si chtějí napravit svůj metabolismus.

Sušený kotvičník zemní

 • Podporuje růst svalové hmoty, a proto je oblíbený například i u sportovců nebo kulturistů. Taktéž je vhodný pro starší lidi v případech ochablého svalstva. Zlepšuje vaši výdrž a regeneraci.
 • Zlepšuje i psychický stav, protože potlačuje deprese, nespavost nebo podrážděnost. Pokud máte problémy s únavou, tak kotvičník je přesně pro vás. K tomu všemu posiluje i imunitní systém.

Nežádoucí účinky

Výhodou kotvičníku není jen to, že jde o přírodní produkt, ale také má jen minimum negativních vedlejších účinků. Určitě byste ho neměli brát v případech, pokud máte žaludeční vředy, vážnější poruchy trávení nebo poruchy jater. Pokud trpíte nádorovým onemocněním v oblasti pohlavní soustavy, tak byste kotvičník také neměli užívat.

Vybíráme z katalogu

Užívání a dávkování

Kotvičník můžete do těla přijmout různými způsoby – od kapek a tinktur přes čaje a odvary až po klasické tabletky. Pokud kupujete produkty v lékárně hotové k použití, tak se jednoduše řiďte dávkováním, které je uvedeno v balení.

Tablety Tribulus Terrestris a jejich dávkování

Obvyklé děkování je následující:

 • Čaj: Jeden denně
 • Tabletky: 2x denně
 • Kapky: 15 kapek 3x denně

Maximální denní dávka by neměla překročit 1 250 mg a kotvičník se nedoporučuje lidem mladším 18 let, těhotným a kojícím ženám. Berte ho pravidelně, ale určitě ne dlouhodobě – ​​neměli byste ho přijímat více než 3 měsíce.

Pěstování doma

Na závěr vám do pozornosti dáváme fakt, že kotvičník si můžete vypěstovat iv domácích podmínkách. Tribulus potřebuje zejména dostatek světla a místo, kde není zvýšená vlhkost. K tomu samozřejmě patří i pravidelná péče a zamezení přístupu škůdcům – hlavně mšicím.

Výsev proveďte někdy v březnu nebo dubnu, květináče by měly mít průměr 20 centimetrů a použít byste měli zahradnický substrát. Pěstovat můžete venku i uvnitř.

Oblíbené přípravky s kotvičníkem zemním

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 10.06.2019
Hodnocení článku:
(92.2%)

Autor článku

Jaro Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnáziu a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

eJoy Long: složení, účinky, cena a zkušenosti eJoy Long: složení, účinky, cena a zkušenosti

Máte problémy s předčasnou ejakulací a krátkou erekcí? Potřebujete se sexuální naladit a zvýšit si chuť na sex? Možná jste již slyšeli o přípravcích na zkvalitnění erekce. Jedním z nich...

Nejlepší na erekci jsou Zerex, eJoy a Vimax Nejlepší na erekci jsou Zerex, eJoy a Vimax

Začátkem tohoto roku jsme udělali na naší stránce anketu, ve které jsme se mužů ptali, jestli někdy vyzkoušeli přípravky na podporu erekce. Představujeme vám nejlepší pilulky na erekci.

Andro Penis Extender - zvětšení penisu natahováním

Pravidelným používáním AndroPenis extenderu dojde podle průzkumů ke zvětšení penisu o 3 až 5 cm během erekce, ale i v ochablém stavu. Přečtěte si o něm více.