Kvetoucí čaj v dárkovém balení + video

Originální a krásný. I těmito slovy by se dal charakterizovat kvetoucí čaj známý milovníkům tohoto lahodného nápoje. Jeho příprava je skvělým zážitkem, ať už si ho chcete vychutnat sami nebo ho chcete darovat blízké osobě.

Kvetoucí čaj ve skleněné konvičce na čaj

Vynález kvetoucího čaje změnil tradiční akt pití čaje na estetický zážitek plný vůně a barev.

Původ kvetoucích čajů musíme hledat v Číně. Zde je ručně vázaly již před několika staletími. Svůj boom však zažili až v 80. letech minulého století, kdy se začaly exportovat. V současnosti jich produkují zejména tři části Číny - Yunnan, Anhui a Fujian.

Takové čaje se vyrábějí z pupenů a čajových lístků zejména zeleného, černého a bílého čaje, které se ručně šijí do požadovaného tvaru. Množství druhů kuliček kvetoucího čaje v sobě obsahuje květ - růži, jasmín, proskurník, lilii či chryzantému.

Existují však i takové, ve kterých byste květ marně hledali. Kvetení květu však evokuje postupné rozvíjení čajových lístků v daný tvar.

Příprava kvetoucího čaje

Připravit čaj, který Vám o chvíli rozkvete před očima, není vůbec náročné. Budete na to potřebovat klasickou skleněnou konvici a vařící vodu. Kuličku čaje stačí zalít vodou, počkat pár minut a brzy se těšit na malý zázrak přírody, jednající se doslova na počkání.

Možná Vás potěší i fakt, že kvetoucí čaj lze zalít vroucí vodou i vícekrát. Samozřejmě, chuť bude vždy o něco méně intenzivní, ale potěšení z krásného úkazu bude o to déle.



Publikováno dne: 14.07.2019
Hodnocení článku:
(92.2%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Tenisový loket – příznaky, léčba, cviky Tenisový loket – příznaky, léčba, cviky

Tenisový loket je velmi nepříjemné onemocnění, ke kterému dochází při namožených této oblasti ruky. Vysvětlíme vám, jaké jsou příznaky tenisového lokte a jak jej efektivně léčit. 

Jak si doplnit vápník: Pomůže změna stravy i výživové doplňky Jak si doplnit vápník: Pomůže změna stravy i výživové doplňky

Co dělat v případech, pokud vám vápník chybí? Jaké má nedostatek vápníku příznaky a dá se řešit úpravou stravování? Na tyto i další otázky ohledně vápníku vám odpovíme v článku.

Ecodenta Černá bělící zubní pasta – recenze a zkušenosti Ecodenta Černá bělící zubní pasta – recenze a zkušenosti

Díky černé bílá? Zní to jako paradox, ale účinný. Ecodenta Černá pasta na bělení zubů efektivně působí proti nežádoucí pigmentaci zubů. Chcete vědět, jak funguje?