Chioská Masticha Active – výborný lék na helikobaktera a trávicí soustavu!

Chioská masticha je pryskyřice stromu Pistacia lentiscus (Pistácie mastixová). Míza se postupně suší na Slunci a později se rozdrobí na malé kousky nažloutlé pryskyřice. Tyto krystaly se nazývají Slzami mastichy.

Slzy mastichy – pryskyřice Pistácie mastixová

Tento dar přírody obsahuje více než 80 bioaktivních látek, které pomáhají našemu zdraví. A to zejména při léčbě různých střevních a žaludečních problémů. Masticha z řeckého ostrova Chios je přírodním lékem na Helicobacter pylori. Osvědčila se však i při léčbě Crohnovy choroby, rakoviny žaludku a snižování vysoké hladiny cholesterolu. Dnes si o jejích léčivých účincích řekneme více!

Originální výrobky z pravé chioskej mastichy zakoupíte v autorizovaném internetovém obchodě mastichashop.cz!

Co je to masticha a odkud se vzala?

Strom Pistácie mastixová začíná produkovat léčivou pryskyřici až v 5. nebo 6. roku života. Sběr mastichový pryskyřice je náročná procedura, během níž dochází k naříznutí kůry stromu, z něhož postupně vytéká průsvitná a lepkavá miazga.

Po 20. dnech postupného sušení na Slunci je ztvrdlá a vytvarovaná do nejrůznějších tvarů. Z této surové chioskej mastichy s původně hořkou chutí se za necelé 3 týdny vytvoří lék s výraznou vůní a nasládlou chutí.

Chioská masticha je pryskyřice stromu Pistácie mastixová

Tento produkt se pak semele na prášek a přidává se do kapslí či ✅ mastichový žvýkaček, které jsou výborným lékem na paradentózu, zubní kazy a onemocnění zubů.

Pravá Chioská masticha se užívala již ve starověku. Její účinky na zdraví člověka popsal významný lékař Dioscoridus, otec farmakologie. Už v této době šlo o uznávané léčivo, které pomáhalo při problémech s trávením, ale i při chronickém kašli. V současnosti však se neustále používá jako dochucovadlo v řecké gastronomii. Dnes už navíc známe mnohem více účinků léčivé pryskyřice stromů pistácie, které potvrdily i nezávislé lékařské studie.

Léčivé účinky chioskej mastichy

Účinky mastichaterapie si může vyzkoušet každý z nás na vlastní kůži:

 • odstraňuje bakterii Helicobacter pylori,
 • zmírňuje bolesti žaludku,
 • léčí zánět žaludku,
 • zmírňuje pálení žáhy,
 • podporuje činnost tlustého střeva,
 • harmonizuje střevní mikroflóru,
 • léčí Crohnovu chorobu,
 • snižuje vysoký cholesterol,
 • zmírňuje riziko kornatění cév,
 • léčí žaludeční a dvanáctníkové vředy (peptické vředy),
 • má antibakteriální, antiseptické a antimykotické účinky,
 • léčí paradentózu, zubní kazy, krvácení dásní.

Který produkt je pro mě nejlepší?

Dávkování u dětí a dospělých

 • děti 6 – 10 let: 1 kapsle 2x denně
 • děti 11 – 15 let: 1 kapsle 3x denně
 • od 16 let: 2 kapsle 3x denně

Dávkování při konkrétním onemocnění:

 • Helicobacter pylori – masticha active 2 kapsle 3x denně minimálně 1 měsíc.
 • Žaludeční vředy – masticha active nebo masticha original 2 kapsle 3x denně minimálně 17 dní (1 balení).
 • Vysoký cholesterol – masticha active 2 kapsle 3x denně minimálně 3 měsíce (doporučujeme objednat ✅ mastichovú kúru na vysoký cholesterol).

Kdy se projeví první účinky?

Zlepšení zdravotního stavu se projeví již po 2 týdnech pravidelného užívání mastichy. Pro dlouhodobější efekt je vhodné chioskú mastichu brát alespoň 1 měsíc.

Chioská masticha a léčba Helikobater pylori

Bakterie H. pylori patří k nejrozšířenějším infekcím dneška. Pokud pociťujete její prvotní příznaky (neustálá chuť k jídlu, tlak v horní části žaludku, výraznější zápach z úst, nadýmání, problémy s trávením), pak byste určitě měli navštívit gastroenterologa.

Bakterie Helicobacter pylori

Nejvyšší přesnost výsledků totiž dosáhnete podstoupením gastroskopií vyšetření. Gastroskopie je však strašák, kterého se bojí i dospělí lidé. Pokud byste se jí raději vyhnuli, pak sáhněte po domácím testu na určení helikobaktera ze stolice.

Test na Helicobacter pylori ze stolice

Pokud se již léčíte z infekce bakterie Helicobacter pylori, pak sáhněte po ✅ 50 denní kompletní mastichový kúře. Tuto kúru lze kombinovat i s antibiotiky, které vám na léčbu h. pylori předepsal lékař. Cenově zvýhodněný balík s obsahuje:

 • 3x masticha active (tzn. 300 kapslí)
 • 3x mastichový krystaly
 • 10x mastichový žvýkačky (5x citron, 5x máta)
 • 2x Helikobakter test

Účinky této kúry lze podpořit i užíváním jablečného octa. Ten podporuje tvorbu důležitých enzymů a žaludečních šťáv, které jsou nezbytným předpokladem správného trávení. Doporučené dávkování: 1 čajová nebo polévková lžíce octa se smíchá s 2-3 dcl vody. Tento nápoj je vhodné užívat 1 až 3x denně, nejlépe před jídlem.

Upozornění: Pokud se léčíte na žaludeční vředy nebo máte silný zánět žaludeční sliznice, pak nápoj z jablečného octa popíjejte až po 10. dni užívání mastichy.

Pro koho není chioská pryskyřice vhodná?

 • Pozor by si měli dát lidé s nízkým tlakem a ti, kteří užívají léky na snižování vysokého tlaku.
 • Není vhodná pro osoby trpící alergií na pryskyřici.
 • Masticha s probiotikem (Active) se nedoporučuje pacientům s centrálním žilním katétrem, nelze ji kombinovat s antimykotiky.
 • Masticha se nedoporučuje se kombinovat s antacidy a léky na blokaci tvorby žaludečních šťáv (Helicid, Omeprazol, Nopalza...).

Užívání mastichy u dětí a během těhotenství

Masticha lze užívat nejen jako lék, ale i jako prevenci. Je vhodná pro dospělé, děti nad 6 let a také pro celiaky. Užívání během těhotenství a kojení třeba konzultovat s lékařem, protože nebyly realizovány studie, které by zkoumaly užívání mastichy v tomto období.

Žádné vedlejší účinky!

Většina z pacientů nepociťuje při užívání mastichy jakékoliv nepříjemné nežádoucí účinky. U přecitlivělých jedinců může zřídka vyskytnout nafukování nebo průjem. Právě těmto pacientům je určena ✅ Masticha Active se speciálními probiotiky, které eliminují i ​​takové stavy nebo kombinovat užívání ostatních produktů a probiotik.

Masticha active, Chioská masticha 100 kapslí

Zkušenosti s užíváním mastichy jsou pozitivní

Velké množství zkušeností a recenzí na mastichu naleznete na ✅ webu autorizovaného prodejce výživového doplňku. Pacienti chválí zejména reálné zlepšení trávení, vyléčení infekce helikobaktera pylori, ale i fakt, že jde o nenáročnou přírodní léčbu.

Recenze a zkušenosti s užíváním mastichy

Výhody ve zkratce

O užívání masticha se vyplatí popřemýšlet. Recenze a zkušenosti jsou opravdu velmi pozitivní, proto předpokládáme, že je opravdu velmi účinná. Mezi její nesporné výhody patří zejména:

 • přírodní charakter – výrobek bez chemie,
 • výborný lék na domácí léčbu helikobaktera pylori (s možností kontrolního testování jeho výskytu),
 • prevence onemocnění trávicího traktu,
 • účinky mastichy byly potvrzeny několika klinickými studiemi (pomáhá i při gastritidě, peptických vředech, gastrických vředech, dyspepsií, zánětlivých onemocněních, Crohnově chorobě, ateroskleróze),
 • v mnoha případech zabírá i po opakovaně neúspěšné antibiotické léčbě,
 • nevyvolává vážnější vedlejší účinky (kromě alergie na pryskyřici).


Publikováno dne: 04.06.2019
Hodnocení článku:
(81.6%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba

Trápí vás průjem, zvracení nebo zvýšená teplota či dokonce zimnice? To vše jsou příznaky střevní chřipky. Připravili jsme si pro vás komplexní informace o střevních virózách.

Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti

Psyllium obsahuje vysoký podíl vlákniny. Právě díky ní je ideálním adeptem na správné fungování organismu. V našem článku si o něm řekneme vše podstatné.

Tabletky a léky na trávení a podrážděný žaludek jsou i bez předpisu Tabletky a léky na trávení a podrážděný žaludek jsou i bez předpisu

Problémy s trávením jednou za čas postihují téměř každého z nás. V našem článku se dozvíte, kdy sáhnout po běžných lécích na trávení a kdy je nutné navštívit lékaře.