Nejlepší přípravky proti chrápání z lékárny

Až jednu třetinu populace trápí chrápání. To nenarušuje jen váš spánek, ale i spánek vašeho partnera nebo partnerky.

Přípravky proti chrápání z lékárny

Během chrápání se nedostatečně okysličuje mozek, čehož výsledkem je únava po probuzení a snížená schopnost koncentrace. V následujících řádcích vám vysvětlíme, o co jde a jak se chrápání zbavit.

Oblíbené produkty proti chrápání

Proč chrápeme?

Jde o jev během spánku, který je způsoben narážením vzduchu na překážku v dýchacích cestách. Překážkou mohou být různé anomálie v hrdle nebo v nosní dutině, případně otok sliznic během nachlazení. Uvolněné struktury v hrdle začnou vibrovat pod tlakem vydechovaného vzduchu, což způsobuje nepříjemný a po čase otravný zvuk. Chrápání je spánková porucha, která by se neměla přehlížet. Někdy může být průvodním jevem jiného onemocnění nebo může mít jiné zdravotní důsledky.

Možné řešení

Existuje několik metod, jak se chrápání zbavit. Můžete se nechat vyšetřit ve spánkové laboratoři, kde vás budou během pár nocí sledovat lékaři a zjistí, co se s vámi děje. Dále můžete zainvestovat do přetlakových masek, které budou s vámi dýchat během nocí a odstraní chrápání.

Chrápající muž

Změňte polohu spánku

Rozhodně nespěte na zádech, zkuste ležet na boku, k břichu si přiložte polštář, na který se zlehka opřete. Hlavu si podložte výše, abyste ji nezaklonili během spánku, protože tehdy začnete chrápat. Zvlhčete vzduch v místnosti, bude se vám snadněji dýchat a před spánkem vypijte sklenici vody, čímž zvlhčíte i dutiny, a nebude vás to nutit dýchat ústy.

Volně prodejné léky proti chrápání

Pár slov na závěr

Pokud vás a vaše blízké omezuje vaše chrápání, zkuste se s ním poprat. Pokud nepomáhají změny polohy spánku, můžete vyzkoušet některý z uvedených volně prodejných produktů, které vám zkvalitní spánek. Pokud budou problémy přetrvávat, rozhodně se nechte vyšetřit. Kromě závěrů od doktora možná prožijete dobrodružství během spaní v laboratoři.Publikováno dne: 14.06.2019
Hodnocení článku:
(90.6%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Tenisový loket – příznaky, léčba, cviky Tenisový loket – příznaky, léčba, cviky

Tenisový loket je velmi nepříjemné onemocnění, ke kterému dochází při namožených této oblasti ruky. Vysvětlíme vám, jaké jsou příznaky tenisového lokte a jak jej efektivně léčit. 

Jak si doplnit vápník: Pomůže změna stravy i výživové doplňky Jak si doplnit vápník: Pomůže změna stravy i výživové doplňky

Co dělat v případech, pokud vám vápník chybí? Jaké má nedostatek vápníku příznaky a dá se řešit úpravou stravování? Na tyto i další otázky ohledně vápníku vám odpovíme v článku.

Ecodenta Černá bělící zubní pasta – recenze a zkušenosti Ecodenta Černá bělící zubní pasta – recenze a zkušenosti

Díky černé bílá? Zní to jako paradox, ale účinný. Ecodenta Černá pasta na bělení zubů efektivně působí proti nežádoucí pigmentaci zubů. Chcete vědět, jak funguje?