Prodietix – recenze a vaše zkušenosti. Jídelníček je chutný

Tzv. krabičkové diety se staly populárními zejména pro svou jednoduchost. Jde o programy s předem připraveným dietním plánem a předpřipravenými potravinami, které si můžete objednat přes internet.

Prodietix recenze

Jedním z takových řešení je i francouzská proteinová dieta Prodietix, která staví na principu populární ketogenickej diety. V článku jsme se podívali, nakolik je tato dieta funkční, jaké jsou její přínosy a zda stojí za ty utracené peníze.

Kompletní balíčky pro dámy i pány

Princip proteinové diety

Dietní program Prodietix si bere základ z osvědčených ketogenických diet. Tyto fungují tak, že při nich omezíte konzumaci všech sacharidů (tedy např. i pečiva, brambor, rýže, luštěnin apod.) Téměř na nulu – obvyklé maximum je 20 – 50 g denně, což však přijmete v podobě skrytých cukrů z různých potravin.

Takto snížený sacharidový příjem má za následek, že se vaše tělo přepne po vyčerpání všech zásob cukrů v podobě glykogenu v játrech a ve svalech do režimu zvaného ketóza. V tomto stavu si metabolismus nevytváří energii ze sacharidů než obvykle, ale přijímá ji z ketonů, které si vytváří štěpením tuků.

Taková dieta je tedy mimořádně účinná, protože cílí přímo na tukové buňky. Průkopníkem této diety je dr. Atkins, proto se v různých obměnách vyskytuje pod názvy Atkinsova, ketogenická, keto dieta apod.

Upozornění: Diety s nízkým obsahem sacharidů jsou velmi nebezpečné pro cukrovkáře. Hrozí jim totiž ketoacidóza, což je život ohrožující stav. Pokud máte cukrovku a chcete zhubnout, konzultujte změny v jídelníčku s vaším diabetologem.

Nevýhodou těchto diet je, že jde o skutečně radikální změnu v jídelníčku, přičemž je nutné vyvarovat se i skrytých cukrů v různých potravinách. Pro lidi, kteří nejsou zvyklí počítat nutriční hodnoty, může být jejich sledování příliš stresující a zdlouhavé.

Tuto nevýhodu vyvracejí právě diety jako Prodietix, které vám poskytnou předpřipravené jídla spolu s dietním plánem a instrukcemi, ve kterých se dozvíte, které potraviny a v jakých množstvích můžete jíst.

Co budete jíst

Dietní plány programu Prodietix jsou rozděleny na 4 úrovně podle toho, kolik chcete zhubnout. Každá úroveň se skládá ze 3 fází, přičemž v první úrovni trvá každá fáze 1 týden, v druhé 2 týdny, ve třetí 3 týdny a ve čtvrté 4 týdny.

Prodietix dieta pro ženy nebo muže

Na stránce Prodietix najdete i speciální kalkulačku, kde zadáte několik údajů o sobě a stránka vám následně vybere dietní plán vhodný pro vás. Pokud požadujete individuální přístup, odborníci Prodietix vám mohou sestavit plán ušitý na míru přesně pro vás.

Fáze diety Prodietix:

1. Redukce váhy – V této fázi nastává pro tělo největší šok kvůli omezení sacharidů, čehož důsledkem je po několika dnech stav ketózy a nastartování spalování tuků. Budete jíst 5 předpřipravených Prodietix jídel denně, které můžete doplnit povolenými druhy zeleniny. Jelikož glukóza je pro mozek hlavním palivem, můžete se první týden cítit unavení a bez energie, také můžete trpět poruchami soustředění.

Tip: V pozdějších fázích diety budete mít velmi málo energie, proto byste měli okamžitě začít se sportovní aktivitou – ať už se silovým nebo aerobním cvičením (běh, plavání, cyklistika, chůze). Pomůžete si tak udržet svalovou hmotu a urychlíte nástup ketózy spálením glykogenových zásob ve svalech a v játrech.

2. Stabilizace – V této fázi nahradíte jedno z 5 Prodietix jídel vaším vlastním. Pro tyto jídla jsou předepsány základy v podobě např. masa, ryb či jater. Ty lze doplnit i některými druhy zeleniny navíc oproti zelenině v 1. fázi. Spalování tuků pokračuje tak, jak v 1. fázi s tím rozdílem, že budete mít pravděpodobně málo energie na nějaké intenzivnější sportovní aktivity.

Keto dieta

3. Fixace – Poměr sacharidů se v této fázi zvyšuje, přičemž denní jídelníček tvoří 3 Prodietix jídla a 2 vaše vlastní. Pro tyto vlastní jídla jsou již povoleny i suroviny jako tvaroh, tofu a pod. a také sacharidové přílohy v malých množstvích (celozrnná rýže, luštěniny apod.). Kromě toho si jídelníček můžete zpestřit i 100 g vybraných druhů ovoce. Cílem této fáze je pozvolný návrat k normální (no zdravé a vyvážené) stravě bez jo-jo efektu. Kvůli vyššímu příjmu sacharidů se již vaše tělo nebude nacházet v režimu ketózy a spalování tuků bude pokračovat v menší míře.

Vhodné Prodietix recepty, povolenou zeleninu a druhy potravin najdete na stránce prodietix.sk.

Co je nutné dodržovat při Prodietix dietě

 • Pitný režim: Voda je důležitá pro metabolické procesy v těle a navíc dokáže částečně zamaskovat hlad. Dopřejte si jí proto tak 2 – 3 l denně, v létě i více.
 • Pravidelně jezte: Pravidelné jedení je důležité pro udržení aktivity metabolismu, zvláště při takových nízkokalorických dietách.
 • Dejte si pozor na skryté sacharidy: Jsou např. v mléčných produktech, v zelenině jako mrkev, hrášek, kukuřice, ale také v luštěninách. V úvahu vůbec nepřipadá rýže, brambory, jakékoliv pečivo, cukr, med či slazené nápoje.
 • Nekonzumujte alkohol: Alkohol se v těle přeměňuje na glukózu a narušuje stav ketózy. Kromě toho představuje zbytečný energetický příjem. 2 dcl suchého vína jsou však povoleny od 2. fáze diety.
 • Dopřejte si pohyb: Pravděpodobně nebudete mít energie nazbyt pro intenzivní sportování, jízda na kole či procházka se však také počítají. Pohyb urychlí váš metabolismus zpomalený dietou a odbourá stres způsobený omezením jídel, na které jste zvyklí.
 • Občas si zkontrolujte stav ketózy: Pomohou vám s tím indikační papírky na ketony v moči. Koupíte je přímo v e-shopu Prodietix pod názvem Ketophan, případně v lékárně pod názvy Diaphan, Hexaphan nebo Heptaphan. Ketózy si kontrolujte nejlépe ráno, když je moč hustý.

Pro koho je Prodietix dieta vhodná a pro koho ne

Prodietix dietu mohou držet muži i ženy nad 18 let věku. Pokud máte nad 65 let, konzultujte dietu předem s lékařem.

Kromě již zmíněných diabetiků není vhodná tato dieta pro lidi s nemocemi ledvin a jater, onemocněními jako dna, ateroskleróza, fenylketonurie, onemocněním srdce, krevní srážlivosti, žlučníkovými kameny a poruchami příjmu potravy.

Pokud trpíte potravinovou alergií nebo intolerancí, přečtěte si složení jednotlivých jídel na web stránce Prodietix, abyste se ujistili, že v nich nejsou vaše alergeny.

Vedlejšími účinky diety Prodietix jsou, stejně jako u jiných ketogenických dietách, únava, malátnost, nedostatek energie na pohybové aktivity, nervozita či poruchy soustředění. Tyto se však nemusí projevit u každého člověka.

Výhody, nevýhody, cena a alternativy

Výhody diety Prodietix

 • bez starostí, porce jídel jsou předem připraveny
 • v případě požadavku vám zpracují jídelníček na míru
 • velké možnosti úpravy jídelníčku ve 3. fázi

Nevýhody diety Prodietix

 • neoperují s konkrétními nutričními hodnotami, takže srovnání je těžší
 • vysoká cena, podobně jako u jiných krabičkových dietách
 • málo energie na fyzické aktivity

Ceny programů prodietix začínají na cca 3 210 Kč při nejkratším 3-týdenním programu pro ženy, při 6-týdenním je to cca 5 790 Kč, 9-týdenní program vás vyjde na 8 127 Kč a cenovka nejdražšího ženského programu na 12 týdnů atakuje 10 350 Kč.

Prodietix Z1

Mužské programy jsou dražší, protože obsahují v každé fázi o jedno jídlo navíc. Cena za nejlevnější 3-týdenní je cca 4 110 Kč, 6 týdnů vás vyjde na téměř 7 560 Kč, 9 týdnů na 10 332 Kč a nejdelší 12-týdenní program stojí 13 104 Kč.

Alternativou vůči dietě Prodietix může být např. keto dieta KetoDiet. Ta staví na stejném základě, přičemž obě diety jsou srovnatelné z hlediska ceny, pestrosti jídelníčku i možností jak jídelníček rozšířit o další předpřipravené jídla.

Zkušenosti uživatelů s Prodietix

Většina žen i mužů, kteří dietu Prodietix vyzkoušeli se shoduje, že dieta skutečně funguje. Pro někoho je omezení sacharidů během prvních dnů příliš náročné, ale někteří "masožravci" se stěžovali, že předpřipravené jídla jsou pro ně příliš sladké.

Mezi uživateli jsou také stížnosti na příliš umělou chuť některých jídel. Zákaznickou podporu si všichni chválí a oceňují její vstřícnost.

Co se týče udržení nové nižší hmotnosti, uživatelé Prodietix se v tomto neshodují, někomu se to podaří, jinému ne. Někteří lidé totiž přiberou v důsledku špatných stravovacích návyků a špatné životosprávy. Počítejte tedy s tím, že pokud tyto věci nezměníte, můžete se s kily navíc setkat po čase opět.

Z recenzí produktu:

Prodietix recenze heureka.cz

Zobrazit produkty v kategorií:


Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Dieta při vysokém cholesterolu? Snížení cholesterolu přírodní cestouDieta při vysokém cholesterolu? Snížení cholesterolu přírodní cestou

Cholesterol je pro život člověka nezbytný, ale jeho vysoká hladina může představovat nebezpečí. Není cholesterol jako cholesterol. V čem spočívá rozdíl? Jaké jsou ideální hodnoty...

Redukční dieta pro obézní děti s nadváhou. Hubnutí dětí podpoří cvikyRedukční dieta pro obézní děti s nadváhou. Hubnutí dětí podpoří cviky

Dětská obezita představuje velkou zátěž pro organismus z hlediska zdraví, ale její důsledky jsou také psychologického rázu. Kromě redukce hmotnosti je důležitá i podpora kvality života...

Jojo efekt při hubnutí. Jaká je nejúčinnější dieta bez jojo efektu?Jojo efekt při hubnutí. Jaká je nejúčinnější dieta bez jojo efektu?

Tzv. jojo efekt je strašákem téměř každého člověka, který se touží zbavit přebytečných kilogramů. V článku vám poradíme, jak a proč jojo efekt vzniká, jaké jsou jeho rizika a jak...