Theraflu recenze – složení, účinky a zkušenosti s přípravky na léčbu chřipky

Theraflu je známý volně prodejný lékařsky přípravek určený k léčbě chřipky a na boj s nachlazením. V lékárnách ho možnost dostat v podobě tobolek i rozpustného prášku.

Theraflu horký nápoj

Theraflu pomáhá při boji s horečkou, ucpaným nosem či s vlhkým kašlem. Přípravek obsahuje účinné léčivé látky, které napomáhají k zbavení se příznaků chřipkových onemocnění. Vhodný je pro muže, ženy i děti od 12 let.

V ✅ online lékárně pilulka.cz si můžete zakoupit přípravky Theraflu i Theraflu Forte.

Co je chřipka a chřipková onemocnění?

Chřipka a chřipkové období se nám nejčastěji spojuje s přechodem mezi ročními obdobími. Právě změna klimatu je často příčinou zvýšeného rizika respiračních onemocnění. Proto jsou přechodná období jako léto – podzim a zima – jaro, označované za období chřipkové epidemie.

Typickými projevy jsou nachlazení a onemocnění dýchacích cest (kašel). Dalším stádiem jsou rychlé infekce, které se projevují zimnicí, horečkou, bolestmi hlavy, bolestí svalů – kloubů či bolestmi hrdla. Chřipka se vyznačuje vysokou nakažlivostí.

Muž s chřipkou

Přenos nastává kapénkovou formou, ale nastat může i kontaminací určitých předmětů. Průběh onemocnění rozdílný v závislosti od jedince (dítě, žena, muž, věk...). Typické příznaky trvají přibližně 3-4 dny. Následně se příznaky zmírní a přetrvává kašel a může vznikat zánět (hrtan, hltan, průdušnice, průdušky). Léčbu chřipky netřeba podceňovat. Při komplikacích může způsobit přetrvávající zánět průdušek či plic.

Léčivé složky

Theraflu je účinný v boji s chřipkovými onemocněními, protože obsahuje velmi účinné léčivé látky. Konkrétně jde o čtyři léčiva, která potlačují příznaky nachlazení a chřipky.

 • Paracetamol – je účinný proti bolesti kloubů, svalů a hlavy (analgetické účinky – proti bolesti). Zajišťuje rovněž pokles tělesné teploty (horečky).
 • Fenylefrin – zmírňuje ucpání nosních dutin a podráždění sliznice.
 • Feniramíniumhydrogénmaleinát – je antihistaminikum, které snižuje příznaky alergie.
 • Kyselina askorbová – nebo vitamín C, jehož zvýšená hladina napomáhá při zmírňování horečky.

Účinky přípravku Theraflu

Theraflu není přípravek určený k prevenci proti chřipkovým onemocněním. Samotné léčivé složky jsou efektivní při samotných příznacích chřipkového onemocnění. Využít ho tedy můžete při příznacích jako:

 • zvýšená teplota,
 • vlhký kašel,
 • kýchání,
 • bolest hlavy,
 • bolest svalů a kloubů,
 • ucpaný nos,
 • tvorba hlenů.

Při projevech těchto příznaků je ideální léčivý přípravek Theraflu nasadit okamžitě. Už při prvních příznacích chřipkového onemocnění může mít totiž příznivý vliv na zmírnění průběhu samotného onemocnění.

V ✅ online lékárně pilulka.cz si můžete zakoupit přípravky Theraflu i Theraflu Forte.

Pro muže, ženy i děti

Theraflu je určen pro dospělé muže a ženy a pro všechny děti od 12 let. Samotné léčivo, ať už v podobě tobolek nebo perorálního prášku, byste neměli užívat déle než 5 dní. Inkubační doba chřipkového onemocnění jsou 3 až 4 dny. Jestliže se příznaky onemocnění zhoršují a trvají déle, uděláte dobře, pokud navštívíte svého obvodního lékaře.

Theraflu na nachlazení a chřipku

Vedlejší účinky a kontraindikace

V případě Theraflu nebyly hlášeny žádné vedlejší nežádoucí účinky. Případné kontraindikace, jako průjem, alergická reakce, otok jazyka, se mohou projevit u méně než 1 uživatele z 10 a jsou velmi vzácné. V případě, že by se vedlejší účinky dostavily, navštivte svého obvodního lékaře.

Dávkování a užívání Theraflu

Nikdy nepřekračujte výrobcem doporučenou maximální dávku. V závislosti na formě léčiva, které užíváte se řiďte vždy pokyny uvedenými na příbalovém letáku. V případě rozpustného prášku je maximální denní dávka 3-4 sáčky. V případě tvrdých kapslí je maximální dávka 6 tobolek denně. Stejně já maximum 6 tablet denně.

 • Užívání ve formě tobolek či prášku.
 • Není vhodný pro děti do 12 let. V případě tobolek není vhodný pro děti a dospívající do 16 let.
 • Tobolky Theraflu by neměli užívat lidé s hmotností nižší než 50 kg.

Cena za Theraflu

V závislosti na formě přípravku se liší i cena. Ta se pohybuje od cca 90 do 200 Kč. Cena Theraflu závisí na tom, jakou formu léčiva preferujete a také na velikosti balení, které si vyberete. Přípravek je volně prodejný, bez předpisu, v kterékoli lékárně.

Theraflu složení nápoje

Zkušenosti uživatelů

Mnozí z uživatelů si pochvalují především jeho rychlý účinek. Rovněž potěší různé formy léčiva (tobolky, prášek). Přijatelná je rovněž i cena.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Theraflu již při prvních projevech nachlazení účinkuje velmi rychle a zbaví vás rýmy dříve, než se dostaví vážnější stádium virového onemocnění. Stejně tak účinně uleví od bolesti hlavy.

Z recenzí produktu:

Recenze a zkušenosti s Theraflu

Zhodnocení na závěr

Theraflu se stává více lidovým léčivem, které pomáhá při boji s chřipkou a při nachlazení. Jeho účinné látky napomáhají zmírnění již při prvotních symptomech onemocnění. Přípravek není určen k léčbě samotného onemocnění, ale zmírnění jeho příznaků. Léčivé účinky jsou zabezpečeny vysokou koncentrací účinných látek. Z hlediska účinnosti jde o jednu z nejlepších alternativ na trhu.

Skvělé je to, že na Theraflu nepotřebujete žádný lékařský předpis. Jde o volně prodejné léčivo určené pro ženy, muže i děti od 12 let. Užívání je jednoduché a v případě práškové formy ocení uživatel i příjemnou citrónovou příchuť.

Nejčastější otázky a odpovědi

 • Je užívání Theraflu vhodné i během těhotenství?
 • Užívání jakékoli formy přípravku Theraflu během těhotenství se nedoporučuje.
 • Mohou Theraflu užívat i děti?
 • Theraflu nápoj je určen pro děti od 12 let. Tobolky jsou doporučené pro děti a dospívající od 16 let s hmotností nad 50 kg.
 • Je Theraflu účinné jako prevence proti chřipkovým onemocněním?
 • Ne. Theraflu je účinným léčivem až při projevu prvních příznaků onemocnění.

Dostupné alternativy

Dostupné variace Theraflu

Zobrazit produkty v kategorií:


Autor článku

Denis Ruščák

Věčný student! Vždyť přece o tom život je. Permanentní nabývání nových poznatků, informací a zkoušení všeho co je nového. Každý okamžik běžného...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Colostrum Advance na imunitu, vlasy, ekzémy i alergie – recenzeColostrum Advance na imunitu, vlasy, ekzémy i alergie – recenze

Colostrum je nutné nejen pro novorozence, ale je to také účinný výživový doplněk pro dospělé. O jeho složení, účincích, dávkování i ceně se dozvíte v článku.

Co na bolest v krku při polykání u dětí a dospělých? Antibiotický sprej nebo kloktadloCo na bolest v krku při polykání u dětí a dospělých? Antibiotický sprej nebo kloktadlo

Připravili jsme si pro vás užitečný článek, ve kterém vás seznámíme s různými druhy kašle, což je způsobuje a jaká je léčba u dospělých, dětí nebo těhotných žen.

Nejlepší vitamíny pro děti z lékárny? I přírodní jsou kvalitníNejlepší vitamíny pro děti z lékárny? I přírodní jsou kvalitní

V článku vám objasníme, s čím jednotlivé doplňky dětem pomohou, jaké jsou zkušenosti s jejich užíváním a jaká je jejich přibližná cena. Představíme vám také 3 nejoblíbenější vitamínové...