Reflex Nutrition CLA: Pomáhá chránit svaly a zároveň bojuje proti tělesnému tuku

Víte, které metabolické onemocnění se v současnosti objevuje nejčastěji? Stačí se jen podívat kolem sebe a odpověď je zřejmá - obezita. Nejohroženější jsou lidé užívající hormonální preparáty, dlouhodobí kuřáci, kteří se pokoušejí s tímto zlozvykem přestat, ale i osoby, ve kterých rodinách se obezita často vyskytuje.

Konjugovaná kyselina linolová CLA

Při rychlém shazování nadbytečných kilogramů často dochází k vylučování vody z organismu. Svaly se ze 60 % skládají z vody, čili jsou takovým hubnutím ohroženy a přestávají plnit svou funkci. Hubnout tak, abyste svaly ochránili, vám pomůže Reflex Nutrition CLA.

Přípravek Reflex Nutrition CLA si můžete za 539 Kč zakoupit ✅ v eshopu MALL.CZ.

Složení a účinky Reflex Nutrition CLA

CLA nebo konjugovaná kyselina linolová dokáže spolehlivě chránit svaly – na druhé straně bojuje proti tělesnému tuku. Jde o esenciální omega-6 mastnou kyselinu, která se nejčastěji nachází v hovězím mase, skopovém, mléčných výrobcích a doplňcích stravy.

Užívání CLA stimuluje rozpad tuků a potlačuje lipoproteinové lipázu, tedy enzym, který podporuje ukládání tuků, transportuje tuk do buněk, kde se využívá na tvorbu energie, ale také zvyšuje energetický výdej a spalování tuků. Kyselina chrání kosti a svaly, protože zvyšuje procento svalové hmoty a hustotu kostních minerálů. Denní dávka (3,4 gramů) podporuje redukci tuku a snížení tělesné hmotnosti, proto je účinnou formou shazování nadbytečných kilogramů.

Jednou z nejproblematičtějších partií je břicho, břišní tuk se shazuje těžko. Jelikož CLA je schopna redukovat abdominální (břišní) tuk, určitě ji lidé s nadváhou ocení.

Břišní tuk

Přestože se přípravek CLA Clarinol vyznačuje několika příznivými účinky na zdraví, určený je především na hubnutí. Jelikož konjugovaná kyselina linolová pomáhá organismu přednostně spalovat tuky jako zdroj energie, tukové buňky odbourává, vhání je do krevního řečiště a tam se využívají jako zdroj energie.

Při přibývání se prázdná tuková buňka (preadipocyt) naplní tukem a vznikne z ní adipocyt. Právě fázi, kdy se prázdná buňka plní tukem, dokáže přípravek zablokovat. CLA totiž brání tuku vstoupit do tukových buněk, čímž působí preventivně proti jejich zvětšování. Tuk se přesune do svalových buněk, kde se spálí při tvorbě energie.

Jak to funguje?

CLA v organismu funguje jako bariéra, která brání tuku vstoupit do tukových buněk. Proto se tuk přesune do svalových buněk, kde se mění na energii. Konjugovaná kyselina linolová pomáhá snížit množství tělesných tuků a zvýšit poměr svalů bez tuku, čímž zabraňuje nadměrnému tloustnutí. CLA dokáže zvýšit schopnost organismu využívat uložený tělesný tuk ve formě energie, podpořit růst svalů bez tuku a chránit při hubnutí svalovou hmotu před úbytkem. Konjugovaná kyselina linolová je vhodná pro dlouhodobé pravidelné užívání.

Hledáte kvalitu za rozumnou cenu? Jako alternativu doporučujeme Gym Beam CLA 1000 mg za necelých 200 Kč!

Historie CLA

O CLA víme jen od roku 1987, kdy kyselinu v hovězím mase objevil americký doktor Pariza. Identifikoval její silné antikarcinogenní účinky a silnou antioxidační aktivitu. Při svém zkoumání zjistil, že CLA zamezuje oxidaci LDL cholesterolu na nerozpustnou formu, zlepšuje poměr mezi užitečným HDL a škodlivým LDL cholesterolem a celkově snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Konjugovaná kyselina linolová je společný název pro směs konjugovaných dienových izomerů kyseliny linolové. Mezi nejúčinnější izomery patří cis 9 a 12, trans 11 a trans 10.

Reflex Nutrition CLA – pro koho je určen, dávkování a cena

Přípravek Reflex Nutrition CLA je dostupný ve formě tablet. Doporučuje se užívat 2 tobolky 3-krát denně spolu s jídlem. Potřebné je zapít dostatečným množstvím vody. V jedné kapsli se nachází 750 mg konjugované kyseliny linolové, z toho polovinu tvoří izomery cis 9 a trans 11 a polovinu trans 10 a cis 12.

Žena běhající v parku

Přípravek je vhodný pro sportovce, kteří chtějí ztratit co nejvíce tuku, podpořit svalový růst a výkon, ale i pro lidi s nadváhou či obezitou, kteří potřebují zhubnout. Zatím nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky CLA, přípravek by však neměly užívat těhotné a kojící ženy a ani děti.

Reflex Nutrition Clarinol CLA získáte v 90-kapslové balení za přibližně 540 Kč a více.

Plusy a mínusy přípravku

Výhody užívání přípravku jsou s ohledem na účinky CLA zřejmé. Pomáhá v boji s kily a dodá vám energii. Plusem je také vysoká kvalita a čistota použitých složek či použití jen minima balastních aditiv. Nejsou známy žádné vedlejší účinky, proto pokud nebudete překračovat denní dávku, nehrozí vám žádné zdravotní komplikace. Přípravek není vhodný pro vegetariány a ani pro děti, proto byste ho měli skladovat mimo jejich dosah.

Zkušenosti s přípravkem

Užívání Clarinolu CLA určitě není ztrátou času. Zkušenosti uživatelů s tímto přípravkem jsou příznivé. Nemusíte se lekat, pokud neuvidíte výsledek na váze, důležitý je i úbytek centimetrů v pase či bocích. Jak však všichni, kteří mají reálné zkušenosti s užíváním přípravku, potvrdili, nejde o zázračné tobolky, bez pohybové aktivity a vyváženého jídelníčku by totiž hubnutí nebylo možné.

Z recenzí produktu:

Reflex Nutrition CLA recenze na heureke.cz

Rada na závěr

Reflex Nutrition Clarinol CLA může skutečně fungovat, bez vaší pomoci to však nebude. CLA sice zabraňuje ukládání tuků, čili zabrání tloustnutí, pokud však chcete zhubnout, musíte se začít hýbat a zdravě se stravovat. Důsledkem užívání CLA sice není přímo hubnutí, ale protože nedochází k přibírání tuku, při dietě jsou pokles hmotnosti a vyrýsování se zaručeny.

Zobrazit produkty v kategorií:


Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Dieta při vysokém cholesterolu? Snížení cholesterolu přírodní cestouDieta při vysokém cholesterolu? Snížení cholesterolu přírodní cestou

Cholesterol je pro život člověka nezbytný, ale jeho vysoká hladina může představovat nebezpečí. Není cholesterol jako cholesterol. V čem spočívá rozdíl? Jaké jsou ideální hodnoty...

Redukční dieta pro obézní děti s nadváhou. Hubnutí dětí podpoří cvikyRedukční dieta pro obézní děti s nadváhou. Hubnutí dětí podpoří cviky

Dětská obezita představuje velkou zátěž pro organismus z hlediska zdraví, ale její důsledky jsou také psychologického rázu. Kromě redukce hmotnosti je důležitá i podpora kvality života...

Jojo efekt při hubnutí. Jaká je nejúčinnější dieta bez jojo efektu?Jojo efekt při hubnutí. Jaká je nejúčinnější dieta bez jojo efektu?

Tzv. jojo efekt je strašákem téměř každého člověka, který se touží zbavit přebytečných kilogramů. V článku vám poradíme, jak a proč jojo efekt vzniká, jaké jsou jeho rizika a jak...