Nejlepší vitamíny na kosti a klouby. Výživové doplňky, které fungují

I když stále častěji trpí bolestmi kloubů i mladší generace, standardně se objevují u starších lidí. Stárnutí sice nezastavíme, ale i s přibývajícím věkem se můžeme cítit příjemně a vitální.

Aktivní senioři na turistice

Pokud se budete o pohybový aparát starat a udržovat ho v kondici, odvděčí se vám dlouhodobou a bezbolestnou funkčností. Pravidelný pohyb, pitný režim a pestrá strava jsou základ. Vitamíny a doplňky stravy jsou také zárukou efektivního výsledku.

Širokou nabídku výživových doplňků pro kosti a klouby najdete v nabídce online lékárny Dr. Max!

Strava a účinné látky podporující zdraví kostí a kloubů

Zvýšenou pozornost věnujte vašemu životnímu stylu. Prevence je totiž nejlepším řešením pro udržení dobrého zdravotního stavu. Brát své zdraví na lehkou váhu je sice jednoduché, ale nemělo by jít o samozřejmost. Bolesti kostí a kloubů mohou vést i k zánětlivým procesům, onemocněním či degenerativním procesem. Proto je třeba předcházet jejich vysušování. Dostatečná výživa zabezpečí pružnost a pevnost kostí, chrupavky, kloubů, vaziva a svalů v jejich okolí.

Mořský losos se zeleninou

Svou stravu byste měli obohatit zejména o následující prvky:

  • Na kosti jsou vhodné zejména vitaminy C a D, které udržují vaziva a šlachy silné. Najdete je například v citrusech, avokádu, třešních, vaječném žloutku, mořských rybách či játrech.
  • Minerály také představují důležitou výživu pro udržování dobrého stavu kostí a kloubů. Vápník si dopřejte například v podobě mléka, měkkých sýrů, brokolice, špenátu, celerové natě, máku, sezamu či chia semínek. Hořčík získáte z kakaa, celozrnných výrobků, banánů, ostružin, datlí, ořechů, luštěnin, kedlubny či z ovesných vloček.
  • Omega-3 mastné kyseliny jsou mimo jiné prospěšné i pro klouby. Najdete je v lněných semínkách, pšeničných klíčcích, řepkovém a sojovém oleji, ořechách, olivách, ale především v mořských plodech a rybách.
  • Kolagen je důležitou složkou nejen pro zdraví pokožky, ale také kostí a kloubů. Jeho tvorbu podpoří potraviny jako zelí, sójové produkty, červené ovoce a zelenina, lněná semínka či fazole a mrkev.

Vitamíny a doplňky stravy na kosti a kloubyPublikováno dne: 16.04.2019
Hodnocení článku:
(93.6%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Animal Flex recenze – účinky, užívání, zkušenosti Animal Flex recenze – účinky, užívání, zkušenosti

Intenzivní posilování, běhání či sportování klade na vaše tělo nadměrnou zátěž, která se může projevit v podobě bolestí kloubů a vazů. Jedním z nejúčinnějších je výživových doplňků  je...

Condrosulf 400 mg volně prodejný – recenze a zkušenosti s přípravkem Condrosulf 400 mg volně prodejný – recenze a zkušenosti s přípravkem

Přípravek je určen pro dlouhodobou léčbu degenerativní choroby kloubů – osteoartrózy. V našem dnešním článku se podrobně podíváme na tento lék a řekneme si o něm něco víc.

Cemio kamzík – recenze a vaše zkušenosti a hodnocení Cemio kamzík – recenze a vaše zkušenosti a hodnocení

Pokud chcete zabránit vzniku potíží nebo se jich chcete zbavit a užívat si život, zkuste doplnit potřebnou výživu vašim kloubům. Přinášíme vám recenzi na výživový doplněk Cemio Kamzík.