Wobenzym - účinky a zkušenosti. Lék na posílení imunity

Wobenzym je enterosolventní lék (lék odolný vůči žaludeční šťávě), který se vyrábí již od roku 1960. Vznikl v Německu, kde dodnes patří k nejprodávanějším volně prodejný lék vůbec. Jeho účinky potvrdilo i více než 200 klinických studií. Wobenzym je směs enzymů, které mají množství pozitivních účinků na náš organismus.

Wobenzym 800 balení

Tyto účinné látky dokáží při pravidelném užívání pozitivně podporovat imunitu, zkrátit dobu rekonvalescence po operacích, pomáhají léčit různé záněty a vaginální mykózy.

Kromě toho se však užívá i během poúrazových stavů. Přípravek pomáhá zmírňovat otoky, podporuje rozpouštění sraženin a urychluje hojení ran.

Jaké jsou jeho další účinky? Co obsahuje, jak se dávkuje a užívá? Je Wobenzym vhodný i pro těhotné a kojící ženy? Mohou ho užívat děti? Kde se dá koupit za nejlepší cenu? Vše podstatné se dozvíte v našem podrobném článku!

Wobenzym 800 si můžete pohodlně zakoupit v ✅ lékárně Dr. Max.

Účinky Wobenzymu

Wobenzym funguje na principu stabilizaci imunologických funkcí organismu. Příjem systémových enzymů podporuje několik aspekty lidského zdraví a zlepšuje kvalitu kardiovaskulární, lymfatické, pohlavní i pohybové soustavy člověka.

 • léčba chronických a opakujících se zánětů horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, oblasti nosu, krku a uší, záněty kůže a pod.,
 • léčba lymfedému (otoků, které jsou způsobeny poruchou odtoku lymfy),
 • léčba fibrocystické mastopatie (onemocnění prsů chronického charakteru, vyznačuje se tvorbou dutin a vaziva),
 • léčba zánětů povrchových žil, revmatismu měkkých tkání, revmatoidní artritida,
 • léčba pokročilých stádií artrózy (degenerativní choroby kloubů),
 • léčba několikanásobné mozkomíšní sklerózy,
 • léčba potrombotickýho syndromu dolních končetin (stavy po ucpání žil dolních končetin krevní sraženinou),
 • podpůrná léčba při užívání antibiotik.

Složení přípravku

Wobenzym je komplex enzymů rostlinného a živočišného původu, u kterých byl prokázán pozitivní vliv na množství procesů, které probíhají v našem těle. Stovky chemických reakcí, které zajišťují metabolické procesy v organismu, vyžadují na svůj dokonalý průběh velké množství energie a také účinný katalizátor.

Tímto katalizátorem jsou právě enzymy. Pokud bychom je v těle neměli, chemické reakce v organismu by vůbec neprobíhaly. Výhodou enzymů je i fakt, že se v chemických reakcích "neztrácejí". Tělo je umí využívat znovu a znovu. Každý z nich je jedinečný a podporuje průběh jiné reakce. Kombinace více typů enzymů ve Wobenzymu je předpokladem výborné a systematické podpory zdraví organismu.

1 účinná tableta obsahuje:

 • Pancreatinum 100 mg
 • Papainum 60 mg
 • Bromelaina 45 mg
 • Lipasum 10 mg
 • Amylasum 10 mg
 • Trypsínum 24 mg
 • Chymotrypsínum 1 mg
 • Rutosidum trihydricum 50 mg
 • pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, stearan hořečnatý, kyselina stearová, čištěná voda, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek, sacharóza, uhličitan vápenatý, kopolymer kyseliny methakrylovej a methylmethakrylovej 1: 1, dibutylftalát, šelak, oxid titaničitý, kaolin, ponceau 4R , povidon, makrogol 6000, žlutý vosk, karnaubský vosk.

Cena Wobenzymu je poměrně vysoká

Cena produktu je sice při největším balení na první pohled vysoká, zároveň však z hlediska výhodnosti nákupu je Wobenzym 800 nejvýhodnější balení na trhu. Zaplatíte za něj v průměru od 2 400 do 3 100 korun.

Dávkování léku

Při dávkování Wobenzymu je třeba řídit příbalovým letákem. Na počátku léčby se doporučuje užívat 3x5 až 3x10 tobolek denně. Poté, co příznaky onemocnění začnou ustupovat, se denní dávka postupně snižuje, až na 3x3 tobolky denně. Dávkování Wobenzym si nastudujte v následující tabulce:

Ochorení Počáteční dávka / tobolky denně* Snížená dávka (až do vymizení příznaků)* Doplňující informace
zlomeniny, vykloubení, naražení, podvrtnutí
(poúrazové otoky)
3x10 po 7-10 dnech 3x3 tobolky denně  
pooperační stavy v chirurgií 3x10 po 7-10 dnech 3x5 až 3x3 tobolky denně  
lymfedémy 2x10 alebo 3x7
(4 - 5 týdnů)
3x5 až 3x3 tobolky denně
(min. 8 týdnů)
 
fibrocystická mastopatie 2x10
(6 týdnů)
   
potrombotický syndrom 3x10 až 3x5
(5 - 6 týdnů)
   
záněty povrchových žil 3x7 až 3x5
(2 - 3 týdny)
   
revmatoidní artritida 3x5 
(5 - 6 měsíců)
   
revmatismus měkkých tkání 3x5
(3 - 4 týdny)
   
artrózy 3x6
(5 - 6 týdnů)
   
několikanásobná mozkomíšní skleróza 3x10
(2 týdny)
pak dlouhodobě 3x3 tobolky denně při výskytu infekčního onemocnění, fyzické zátěže, stresu, očkování, slunění dávku zvýšit na 3x10 tob./den
chronické a opakující se záněty
(horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, oblasti nosu, krku a uší, záněty kůže apod.)
3x5   až do odeznění příznaků

*Dávkování je vhodné konzultovat s lékařem, který nejlépe zhodnotí stav vašeho onemocnění

Užívání Wobenzymu

Způsob užívání je opravdu velmi jednoduchý:

 • tablety třeba užívat přibližně 30 min. před jídlem,
 • lék se nemá rozpouštět ani rozkousat, polykat je nutné celé tobolky,
 • předepsanou dávku léků je nutné zapít ji alespoň 2,5 až 3 dcl vody.

Wobenzym v těhotenství a při kojení

Užívání Wobenzymu během těhotenství a kojení třeba konzultovat s lékařem či lékárníkem. Na českých diskusních fórech jsme dokonce narazili na diskusi, kde se rozebírá téma Wobenzym a otěhotnění. Tzv. Systémová enzymoterapie je účinná při léčbě zánětů pohlavního ústrojí a podle informací dostupných na internetu pomáhá i při opakovaných potratech, které vznikly jako důsledek zvýšené srážlivosti krve, případně byly následkem imunologických komplikací.

Mohou ho užívat i děti?

Wobenzym je vhodný i pro děti, jeho užívání však vždy konzultujte s dětským lékařem. Ten zároveň určí i dávkování (doporučeno 1 tableta na 6 kg hmotnosti dítěte).

Zkušenosti s užíváním Wobenzymu

Zkušenosti s Wobenzym lékem lze nalézt na populárním webu Heureka.cz. Pozitivní reakce mnohonásobně převažují ty negativní. Produkt doporučuje až 89 % zákazníků, kteří ho vyzkoušeli, což je z našeho pohledu velmi pozitivně.

Najdou se však i negativní postřehy, popisující zejména nežádoucí účinky Wobenzym.

Recenze a zkušenosti s užíváním Wobenzymu

Nežádoucí účinky Wobenzymu

Velké pozitivum přípravku Wobenzyn je fakt, že jeho užívání nevyvolává výrazné vedlejší účinky a to dokonce ani při dlouhodobém užívání vyšších dávek léku. Výjimečně však lze pozorovat změnu barvy, zápachu či konzistence stolice. Občas se vyskytne i reakce kůže - kožní vyrážka, která však mizí po vysazení léku. Při jednorázovém užití velké dávky přípravku bylo pozorováno nafukování či pocity nevolnosti.

Tyto příznaky lze úspěšně eliminovat jednoduchým trikem - dávku si rozdělte na hromádky a užívejte ji postupně během celého dne.

Jakýkoliv výskyt nežádoucích účinků Wobenzymu doporučujeme konzultovat s lékařem.

Příbalový leták

Kompletní informace o složení, účinku, dávkování, užívání, vedlejších účincích či skladování najdete i v příbalovém letáku Wobenzym. Leták si před prvním přípravkem pořádně prostudujte a pro případ potřeby ho uschovejte na pozdější ověření informací.Publikováno dne: 12.04.2019
Hodnocení článku:
(92.6%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší vitamíny pro děti z lékárny? I přírodní jsou kvalitní Nejlepší vitamíny pro děti z lékárny? I přírodní jsou kvalitní

V článku vám objasníme, s čím jednotlivé doplňky dětem pomohou, jaké jsou zkušenosti s jejich užíváním a jaká je jejich přibližná cena. Představíme vám také 3 nejoblíbenější vitamínové...

Theraflu recenze – složení, účinky a zkušenosti s přípravky na léčbu chřipky Theraflu recenze – složení, účinky a zkušenosti s přípravky na léčbu chřipky

Theraflu je známý přípravek k léčbě chřipky a na boj s nachlazením. V lékárnách ho možnost dostat v podobě tobolek i rozpustného prášku. Jakou jsou s ním zkušenosti?

Flixonase - recenze a zkušenosti se sprejem proti alergii Flixonase - recenze a zkušenosti se sprejem proti alergii

Alergie trápí stále větší část populace. Pokud patříte mezi ně a hledáte řešení, jak se zbavit příznaků sezónní rýmy, vyzkoušejte Flixonase 50 mg.