Enzycol DNA recenze – složení, účinky a zkušenosti

Pokud játra nestíhájí kyselinu močovou zpracovat na močovinu, ta se v nezměněné podobě hromadí v krvi a později v kloubech. Tam se může změnit na krystaly způsobující bolest až zánět. Pokud máte vysokou hladinu kyseliny močové a jsou vám tyto příznaky povědomé, zbystřete pozornost. Doplněk stravy Simply You Enzycol DNA může být jejich řešením.

Simply You Enzycol DNA

Simply You Enzycol DNA je doplněk výživy s patentovaným komplexem Cleanup TM, který je doporučován jako prevence při těžké fyzické práci, zvýšené sportovní aktivitě a při příznacích artritidy. Pomáhá především osobám s poruchami modulace metabolismu kyseliny močové. Ztotožňují se s tvrzeními výrobce i zkušenosti lidí?

Složení a účinky

Jednotlivé složky v přípravku příznivě působí na hladinu kyseliny močové ve smyslu regulace a optimalizace. Simply You Enzycol DNA obsahuje v 1 tbl.:

 • extrakt z plodů višně (200 mg) – napomáhá ke správnému fungování dolních močových cest,
 • extrakt z pistácie (160 mg) – je zdrojem luteolínu a myricetinu (látky účinné při ochraně neuronů před oxidačními stresory),
 • extrakt semen celeru (150 mg) – napomáhá správnému trávení a diuréze (objem moči za 24 hod.), obsahuje luteolin a apigenin, díky kterým je tvorba kyseliny močové omezena,
 • kurkumin – pomáhá regulovat zánětlivé reakce, posiluje účinky přípravku,
 • vitamín C – přispívá k udržení správného fungování imunitního systému během intenzivní tělesné námahy a i po ní. Chrání organismus před vyčerpáním a únavou. Napomáhá k normální tvorbě kolagenu, proto je důležitý i pro správnou funkci chrupavek a kostí.

Doplňující informace: Přidanými látkami jsou také dietní vláknina (30 mg), stearan hořečnatý (20 mg), oxid titaničitý (barvivo).

Užívání a dávkování

Tobolky užívejte nalačno, ideálně 20 min. před jídlem (alternativou je 30 min. po jídle), a to v počtu 2x za den (ráno a večer). Aby byly účinky lepší a dlouhodobější, pokračujte v uvedeném dávkování po dobu 2 – 3 měsíce. Podle doporučení tuto kúru realizujte dvakrát ročně.

Bolesti kloubů na nohách

Pokud potřebujete rychlý nástup účinku, můžete užívat 4 tobolky denně (2 ráno a 2 večer), ale pouze do doby uvolnění od příznaků. V obou případech je nutností zapít Enzycol DNA dostatečným množstvím vody. Výrobce upozorňuje na dodržování pitného režimu.

Pro koho je, resp. není vhodný

 • Je vhodný při zvýšené hladině kyseliny močové.
 • Je vhodný při zvýšené zátěži a omezení nosných kloubů.
 • Je vhodný při těžké fyzické práci a sportovní aktivitě.
 • Je vhodný pro osoby pociťující náznaky zánětu kloubů.
 • Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.
 • Není vhodný pro děti.
 • Jestliže užíváte jiné léky, poraďte se o vhodnosti Simply You Enzycol DNA s lékařem.
 • Není vhodný při přecitlivělosti na některou ze složek produktu (obsahuje alergen celer).

Cena

V jednom balení se spolu nachází 140 tablet (jde o výhodný nákup 100 tbl. + 40 tbl.). Cena se pohybuje od cca 400 do 600 Kč, podle akce v eshopu nebo internetové lékárně. Při doporučeném dávkování vám Enzycol DNA vydrží více než dva měsíce, což je v pojetí kvantita versus cena slušný výsledek. Výsledky nejsou špatné ani co se kvality týče. Svědčí o tom množství pozitivních recenzí.

Enzycol na dna – recenze

Recenze a zkušenosti

Zkušenosti s výživovým doplňkem Simply You Enzycol DNA jsou převážně pozitivní. Např. na portálu Heureka vyjádřil nespokojenost s užíváním pouze několik zákazníků. Celkově statistika produktu v době psaní recenze dosahuje 89 %, což hovoří jednoznačně ve prospěch produktu. Najdete tam stručné doporučení, jakož i shrnutí několika výhod z pohledu uživatelů.

V jiných ✅ eshopech jsou zkušenosti velmi podobné. Často se opakují tvrzení, že při pravidelném užívání se hladina kyseliny močové v krvi opravdu snížila. V diskusních fórech jsou názory na přípravek doplněné o upozornění týkající se úpravy životosprávy, protože jinak by prý užívání mělo pouze krátkodobé účinky.

Z recenzí Enzycolu DNA:

Enzycol DNA recenze na Heurece

Závěrečné hodnocení

Bílkoviny přijaté v potravě se prostřednictvím enzymů štěpí na kyselinu močovou, kterou organismus vylučuje jako odpad v moči. Pokud je tento proces zpomalen nebo narušen, vzniká nerovnováha mezi její tvorbou a vylučováním. Následkem je hromadění kyseliny močové v krvi a vytváření drobných, ale ostrých krystalků. Ukládají se v tkáních kloubů, dráždí je a způsobují pichlavou bolest. Ta nejčastěji začíná na kloubu palce na noze.

Podle recenzí a zkušeností s užíváním výživového doplňku Simply You Enzycol DNA bolest ustoupí a hladina kyseliny močové klesne. Jelikož i cena je vzhledem k délce užívání jednoho balení přijatelná, přípravek za vyzkoušení opravdu stojí. Dosud se nikdo z hodnotících nestěžoval na nežádoucí účinky, z čehož vyplývá, že koupí nic neztratíte, pouze můžete získat.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 27.09.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Zelený Ječmen Advance v prášku – recenze, zkušenosti, účinky na organismus Zelený Ječmen Advance v prášku – recenze, zkušenosti, účinky na organismus

Mladý ječmen, kterému říkáme i zelený, patří mezi superpotraviny současného století. Jaké je jeho složení a účinky na lidský organismus? Prozradíme vám i zkušenosti s touto potravinou.

Modin recenze a zkušenosti s antidepresivem obsahujícím třezalku tečkovanou Modin recenze a zkušenosti s antidepresivem obsahujícím třezalku tečkovanou

Úzkostné stavy zažívá stále více lidí, nemluvě již o nervozitě a stresu. Pomoci jim může přírodní výživový doplněk Modin. Představíme vám jeho účinky, poradíme, pro koho je vhodný a jaké...

Příčiny neplodnosti u žen a mužů. Mohou za to i protilátky proti spermiím Příčiny neplodnosti u žen a mužů. Mohou za to i protilátky proti spermiím

Nedaří se vám otěhotnět? Může to mít několik příčin. Poradíme vám, jak tomuto snažení pomoci - ať už bylinkami, vitamíny nebo výživovými doplňky a kdy je naopak čas navštívit lékaře.