Enzycol DNA recenze – složení, účinky a zkušenosti

Pokud játra nestíhájí kyselinu močovou zpracovat na močovinu, ta se v nezměněné podobě hromadí v krvi a později v kloubech. Tam se může změnit na krystaly způsobující bolest až zánět. Pokud máte vysokou hladinu kyseliny močové a jsou vám tyto příznaky povědomé, zbystřete pozornost. Doplněk stravy Simply You Enzycol DNA může být jejich řešením.

Simply You Enzycol DNA

Simply You Enzycol DNA je doplněk výživy s patentovaným komplexem Cleanup TM, který je doporučován jako prevence při těžké fyzické práci, zvýšené sportovní aktivitě a při příznacích artritidy. Pomáhá především osobám s poruchami modulace metabolismu kyseliny močové. Ztotožňují se s tvrzeními výrobce i zkušenosti lidí?

Složení a účinky

Jednotlivé složky v přípravku příznivě působí na hladinu kyseliny močové ve smyslu regulace a optimalizace. Simply You Enzycol DNA obsahuje v 1 tbl.:

 • extrakt z plodů višně (200 mg) – napomáhá ke správnému fungování dolních močových cest,
 • extrakt z pistácie (160 mg) – je zdrojem luteolínu a myricetinu (látky účinné při ochraně neuronů před oxidačními stresory),
 • extrakt semen celeru (150 mg) – napomáhá správnému trávení a diuréze (objem moči za 24 hod.), obsahuje luteolin a apigenin, díky kterým je tvorba kyseliny močové omezena,
 • kurkumin – pomáhá regulovat zánětlivé reakce, posiluje účinky přípravku,
 • vitamín C – přispívá k udržení správného fungování imunitního systému během intenzivní tělesné námahy a i po ní. Chrání organismus před vyčerpáním a únavou. Napomáhá k normální tvorbě kolagenu, proto je důležitý i pro správnou funkci chrupavek a kostí.

Doplňující informace: Přidanými látkami jsou také dietní vláknina (30 mg), stearan hořečnatý (20 mg), oxid titaničitý (barvivo).

Užívání a dávkování

Tobolky užívejte nalačno, ideálně 20 min. před jídlem (alternativou je 30 min. po jídle), a to v počtu 2x za den (ráno a večer). Aby byly účinky lepší a dlouhodobější, pokračujte v uvedeném dávkování po dobu 2 – 3 měsíce. Podle doporučení tuto kúru realizujte dvakrát ročně.

Bolesti kloubů na nohách

Pokud potřebujete rychlý nástup účinku, můžete užívat 4 tobolky denně (2 ráno a 2 večer), ale pouze do doby uvolnění od příznaků. V obou případech je nutností zapít Enzycol DNA dostatečným množstvím vody. Výrobce upozorňuje na dodržování pitného režimu.

Pro koho je, resp. není vhodný

 • Je vhodný při zvýšené hladině kyseliny močové.
 • Je vhodný při zvýšené zátěži a omezení nosných kloubů.
 • Je vhodný při těžké fyzické práci a sportovní aktivitě.
 • Je vhodný pro osoby pociťující náznaky zánětu kloubů.
 • Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.
 • Není vhodný pro děti.
 • Jestliže užíváte jiné léky, poraďte se o vhodnosti Simply You Enzycol DNA s lékařem.
 • Není vhodný při přecitlivělosti na některou ze složek produktu (obsahuje alergen celer).

Cena

V jednom balení se spolu nachází 140 tablet (jde o výhodný nákup 100 tbl. + 40 tbl.). Cena se pohybuje od cca 400 do 600 Kč, podle akce v eshopu nebo internetové lékárně. Při doporučeném dávkování vám Enzycol DNA vydrží více než dva měsíce, což je v pojetí kvantita versus cena slušný výsledek. Výsledky nejsou špatné ani co se kvality týče. Svědčí o tom množství pozitivních recenzí.

Enzycol na dna – recenze

Recenze a zkušenosti

Zkušenosti s výživovým doplňkem Simply You Enzycol DNA jsou převážně pozitivní. Např. na portálu Heureka vyjádřil nespokojenost s užíváním pouze několik zákazníků. Celkově statistika produktu v době psaní recenze dosahuje 89 %, což hovoří jednoznačně ve prospěch produktu. Najdete tam stručné doporučení, jakož i shrnutí několika výhod z pohledu uživatelů.

V jiných ✅ eshopech jsou zkušenosti velmi podobné. Často se opakují tvrzení, že při pravidelném užívání se hladina kyseliny močové v krvi opravdu snížila. V diskusních fórech jsou názory na přípravek doplněné o upozornění týkající se úpravy životosprávy, protože jinak by prý užívání mělo pouze krátkodobé účinky.

Z recenzí Enzycolu DNA:

Enzycol DNA recenze na Heurece

Závěrečné hodnocení

Bílkoviny přijaté v potravě se prostřednictvím enzymů štěpí na kyselinu močovou, kterou organismus vylučuje jako odpad v moči. Pokud je tento proces zpomalen nebo narušen, vzniká nerovnováha mezi její tvorbou a vylučováním. Následkem je hromadění kyseliny močové v krvi a vytváření drobných, ale ostrých krystalků. Ukládají se v tkáních kloubů, dráždí je a způsobují pichlavou bolest. Ta nejčastěji začíná na kloubu palce na noze.

Podle recenzí a zkušeností s užíváním výživového doplňku Simply You Enzycol DNA bolest ustoupí a hladina kyseliny močové klesne. Jelikož i cena je vzhledem k délce užívání jednoho balení přijatelná, přípravek za vyzkoušení opravdu stojí. Dosud se nikdo z hodnotících nestěžoval na nežádoucí účinky, z čehož vyplývá, že koupí nic neztratíte, pouze můžete získat.

Zobrazit produkty v kategorií:


Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Výplach nosu? Stříkačka, láhev i konvička. U dětí nepoužívejte sůl Výplach nosu? Stříkačka, láhev i konvička. U dětí nepoužívejte sůl

Džalíl Netia, nosní sprcha, laváž nosu, to jsou slovní spojení, která pojmenovávají stejný proces - výplach nosu. Jak provádět nosní hygienu? Jsou potřeba speciální aplikátory?

Alergie na šperky má nepříjemné příznaky. Šperky pro alergiky jsou řešením Alergie na šperky má nepříjemné příznaky. Šperky pro alergiky jsou řešením

Trápí vás nebo vaši malou princeznu potíže při nošení oblíbených kousků z vaší šperkovnice? Milujete třpytivé ozdoby a považujete je za dokonalý dárek pro sebe i své holčička? Vysvětlíme...

Železo jako vitamín ve stravě potřebné pro děti i těhotné. Jak se projevuje nedostatek? Železo jako vitamín ve stravě potřebné pro děti i těhotné. Jak se projevuje nedostatek?

Nedostatek železa v krvi, stejně jako jeho přebytek, s sebou přináší mnoho zdravotních komplikací. Víte, jaké problémy vám může chybějící či přebývající železo způsobit, jaká je jeho...